3. ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2026
Ս.թ. սեպտեմբերի 23-ին Երևանի պետական համալսարանում տեղի կունենա «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2026» միջոցառումը՝ մեկ վայրում համախմբելով ուսանողներին, շրջանավարտներին և գործատուներին՝ ստեղծելու համագործակցության, փորձի փոխանակման և տաղանդների բացահայտման նոր հնարավորություններ։
Միջոցառման ընթացքում նախատեսվում են նաև ոլորտային բանախոսություններ, քննարկումներ, ինտերակտիվ հարթակներ և այլ նախաձեռնություններ՝ միտված ուսանողների, համալսարանի և գործատուների միջև համագործակցության նոր ուղիների ստեղծմանը։
Ուսանող-համալսարան-գործատու համագործակցության էքսպոն 2026 թվականին կանցկացվի նորովի:
Նորույթ 1-ին. «ԲանՈՒԳործ․ ուսանողական նախաձեռնություններ-2026» ծրագրի շրջանակում կներկայացվեն ուսանողների մշակած նորարարական միջգիտակարգային նախագծերը։ «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպոյի» մասնակից կազմակերպությունները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու երիտասարդների գաղափարներին, ընտրելու իրենց հետաքրքրող նախագծերը և հանդես գալու որպես գործընկեր, հովանավոր կամ համամենթոր:
Նորույթ 2-րդ. «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2026»-ի ժամանակ «Կարիերայի լաբորատորիա» հարթակի առաջին փուլում «Կարիերայի առաջին քայլերը․ գործատուների սպասելիքները» պանելային քննարկման ընթացքում առաջատար ընկերությունների մարդկային ռեսուրսների կառավարման (HR) մասնագետները կտան հետևյալ հարցերի պատասխանները.

3. Learn & Work: YSU Expo 2026
On September 23, Yerevan State University will host the "Learn & Work: YSU Expo 2026" event, bringing together students, graduates and employers in one place to create new opportunities for cooperation, exchange of experience and talent discovery.
The event will also feature sector-specific talks, discussions, interactive platforms and other initiatives aimed at creating new avenues for cooperation among students, the university and employers.
The student-university-employer cooperation expo will be held in a new format in 2026.
New feature 1. As part of the "Learn & Work: Student Initiatives 2026" program, students will present innovative interdisciplinary projects they have developed. Organizations participating in the "Learn & Work: YSU Expo" will have the opportunity to explore young people's ideas, select projects of interest and become partners, sponsors or co-mentors.
New feature 2. During the "Learn & Work: YSU Expo 2026", the first stage of the Career Lab platform will feature the panel discussion "First Steps in Career: Employers' Expectations", during which HR specialists from leading companies will address the following questions: