3. «Իմաստների ներդաշնակում. լեզվաբանությունն ու հաղորդակցությունը՝ որպես մշակույթների բազմախոսության գործիքներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
19.11.26 - 20.11.26
Հիբրիդային
«Իմաստների ներդաշնակում. լեզվաբանությունն ու հաղորդակցությունը՝ որպես մշակույթների բազմախոսության գործիքներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. նոյեմբերի 19-ին և 20-ին ԵՊՀ-ում տեղի կունենա «Իմաստների ներդաշնակում. լեզվաբանությունն ու հաղորդակցությունը՝ որպես մշակույթների բազմախոսության գործիքներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի հիմնադրման 35-ամյակին:
Միջոցառումը կազմակերպվում է ԵՊՀ ԵԼՀ անգլիական բանասիրության ամբիոնի, Պյատիգորսկի պետական համալսարանի և Անգլերենի ուսումնասիրության հայկական ասոցիացիայի համագործակցությամբ:

3. International Conference "Harmonizing Meanings: Linguistics and Communication as Instruments for Multicultural Polylogue" at YSU
19.11.26 - 20.11.26
Hybrid
International Conference "Harmonizing Meanings: Linguistics and Communication as Instruments for Multicultural Polylogue" at YSU
YSU Faculty of European Languages and Communication
On November 19-20, 2026, Yerevan State University will host an international conference titled "Harmonizing Meanings: Linguistics and Communication as Instruments for Multicultural Polylogue," dedicated to the 35th anniversary of the Faculty of European Languages and Communication.
The event is organized jointly by the YSU Chair of English Philology, Pyatigorsk State University and the Armenian Association for the Study of English.