5. ԵՊՀ արծաթե մեդալով է պարգևատրվել Էմիլյա Կարապետյանը
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը Ֆիզիկայի ինստիտուտի միջուկային ֆիզիկայի և աստղաֆիզիկայի ամբիոնի ֆ.մ.գ.դ., ասիստենտ Էմիլյա Կարապետյանին ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ պարգևատրել է ԵՊՀ արծաթե մեդալով:
Երևանի պետական համալսարանում ծավալած գիտական և մանկավարժական երկարամյա արդյունավետ գործունեության, ինչպես նաև համալսարանի գիտակրթական միջավայրի զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար Էմիլյա Կարապետյանին ծննդյան առթիվ շնորհվել է ԵՊՀ արծաթե մեդալ:
Ֆիզիկայի ինստիտուտի տնօրեն Խաչատուր Ներկարարյանը, մեդալի հանձնման հանդիսավոր արարողության ընթացքում ներկայացնելով Էմիլյա Կարապետյանի երկարամյա նվիրյալ գործունեությունը, ընդգծել է նրա մասնագիտական բարձր պատասխանատվությունը, գիտական հետևողականությունը և համալսարանական սերունդների կրթության գործում ունեցած կարևոր դերակատարումը։ Ըստ դեկանի՝ Է. Կարապետյանն ակադեմիական միջավայրի կայունությունը և զարգացումը ապահովող կադրերից է:
Միջուկային ֆիզիկայի և աստղաֆիզիկայի ամբիոնի ֆ.մ.գ.դ., ասիստենտ Է. Կարապետյանը տարիներ շարունակ հաջողությամբ ղեկավարել է Աստղաֆիզիկական հետազոտությունների լաբորատորիան:

On the occasion of her 70th birthday, Emilya Karapetyan, Associate Professor of Physical and Mathematical Sciences, Assistant in the Chair of Nuclear Physics and Astrophysics at the Institute of Physics, was awarded the YSU Silver Medal by YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan.
On the occasion of her birthday, Emilya Karapetyan was awarded the YSU Silver Medal in recognition of her long-term and productive scientific and pedagogical work at Yerevan State University, as well as her contributions to the development of the university's research and educational environment.
During the award ceremony, Khachatur Nerkararyan, Director of the Institute of Physics, highlighted Emilya Karapetyan's many years of dedicated service, emphasizing her high professional responsibility, scientific rigor, and significant role in the education of successive generations of university students. According to the dean, Emilya Karapetyan is among the key members of academic staff who ensure the stability and development of the academic environment.
Emilya Karapetyan, Associate Professor of Physical and Mathematical Sciences, Assistant in the Chair of Nuclear Physics and Astrophysics, has successfully led the Laboratory of Astrophysical Research for many years.