Հեռահաղորդակցություն
Ընդունելությունը կատարվում է՝ ըստ «ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրի ու անընդհատ և ինտեգրված կրթական ծրագրի) կարգի»։
Կրթական ծրագրի դիմորդները ընդունելության քննություններ են հանձնում «Մաթեմատիկա» և «Ֆիզիկա» առարկաներից:
Կրթական ծրագրի նպատակն է պատրաստել հեռահաղորդակցության և ազդանշանների մշակման բնագավառներում որակյալ մասնագետներ՝ ինժեներ-հետազոտողեր, ուսանողներին տալ հեռահաղորդակցության և ազդանշանների մշակման ոլորտին վերաբերող հիմնարար գիտելիքներ:
«Հեռահաղորդակցություն և ազդանշանների մշակում» կրթական ծրագիրը տարբերվում է համանման ծրագրերից նրանով, որ կիրառական հմտությունների հետ մեկտեղ տրամադրվում են բնագավառին առնչվող տեսական խոր գիտելիքներ՝ վերջնարդյունքում ձևավորելով ինժեներ-հետազոտողներ, որոնց մրցակցայնության աստիճանն ավելի բարձր է, իսկ աշխատաշուկան՝ ավելի լայն։
Շրջանավարտները հնարավորություն ունեն աշխատելու տեղեկատվության մշակման և հաղորդման, տեխնոլոգիաների նախագծման, ավտոմատացման, շահագործման, տեղեկատվության անվտանգության ոլորտներին առնչվող ձեռնարկություններում (Ucom, Team Telecom, Viva Cell MTS, National Instruments և ՀՀ ՏՏ ոլորտի այլ ձեռնարկություններում և այդ ոլորտի արտասահմանյան ձեռնարկությունների մասնաճյուղերում), բանկային համակարգում, համապատասխան վերապատրաստում անցնելուց հետո՝ տեղեկատվության անվտանգություն պահանջող ընկերություններում (բանկային համակարգ, առցանց ծառայություններ մատուցող կազմակերպություններ և այլն), ՀՀ ԳԱԱ ռադիոֆիզիկայի և էլեկտրոնիկայի, կապի, ֆիզիկական հետազոտությունների ինստիտուտներում:

4. Telecommunications and Signal Processing
Admission is carried out according to "The order of admission to RA state and non-state higher educational institutions (by the Bachelor's degree and uninterrupted and integrated educational program)".
Applicants to the educational program take entrance exams in "Mathematics" and "Physics".
• Train qualified specialists in the fields of telecommunications and signal processing - research engineers,
• Provide students with fundamental knowledge related to the field of telecommunications and signal processing.
The "Telecommunications and Signal Processing" educational program differs from similar programs as it provides in-depth theoretical knowledge related to the field along with applied skills, ultimately forming research engineers with a higher degree of competitiveness and a wider job market.
Graduates work in enterprises related to the fields of information processing and transmission, technology design, automation, operation, and information security (Ucom, Team Telecom, Viva Cell MTS, National Instruments, and other enterprises of the RA IT sector and branches of foreign enterprises), in the banking system, in companies requiring information security (after passing appropriate training, such as banking system, organizations providing online services, etc.), in the Institutes of Radiophysics and Electronics, Communications, Physical Research of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.