5. Լույս է տեսել «Journal of Iranian Linguistics» (JIL) գիտական պարբերականի նոր համարը
Երևանի պետական համալսարանի արևելագիտության ֆակուլտետի իրանագիտության ամբիոնը տեղեկացնում է, որ արդեն հասանելի է «Journal of Iranian Linguistics» (JIL) պարբերականի 2-րդ հատորի 2-րդ համարը:
Այս համարում ընդգրկվել են իրանական լեզվաբանության արդիական թեմաներին առնչվող հինգ բարձրորակ գիտական հոդվածներ, որոնք հեղինակել են ոլորտի միջազգային առաջատար մասնագետներն ու իրանագիտական տարբեր կենտրոնների հետազոտողները: Հոդվածներն ընդգրկում են իրանական լեզուների և լեզվաբանության զանազան ասպեկտներ՝ ներկայացնելով հետազոտական նորագույն արդյունքներ:
Կարևոր ձեռքբերում է, որ չնայած պարբերականը դեռ երիտասարդ է և լույս է տեսել ընդամենը երկու համար, այն արդեն իսկ ինդեքսավորվում է հեղինակավոր Brill հրատարակչության Linguistic Bibliography շտեմարանում, ինչը վկայում է ամսագրի գիտական բարձր մակարդակի և միջազգային ճանաչման մասին:
• Գլխավոր խմբագիր՝ բ.գ.թ., պրոֆեսոր Վարդան Ոսկանյան
• Խմբագիրներ՝ բ․գ․թ․, դոցենտ Արտյոմ Տոնոյան, բ․գ․թ․, դոցենտ Հակոբ Ավչյան
Հոդվածների ամբողջական տարբերակներին հնարավոր է ծանոթանալ պարբերականի պաշտոնական կայքում հետևյալ հղումով՝ Journal of Iranian Linguistics - Vol. 2 No. 2:

5. New issue of Journal of Iranian Linguistics published
The Chair of Iranian Studies at Yerevan State University has announced the publication of the second issue of Volume 2 of the Journal of Iranian Linguistics (JIL).
This issue includes five high-quality scholarly articles on relevant topics in Iranian linguistics, authored by leading international experts in the field as well as researchers from various Iranian studies centers. The articles cover a range of aspects of Iranian languages and linguistics, presenting the latest research findings.
A notable achievement is that, despite being a relatively new journal with only two published issues to date, it is already indexed in the Linguistic Bibliography database of the Brill publishing house, which reflects the journal's high academic standards and international recognition.
• Editor-in-Chief: PhD, Professor Vardan Voskanyan
• Editors: PhD, Associate Professor Artyom Tonoyan; PhD, Associate Professor Hakob Avchyan
The full articles are available on the journal's official website: Journal of Iranian Linguistics - Vol. 2 No. 2.