5. ԵՊՀ-ում մեկնարկում է ուսանողների աջակցության նոր նախաձեռնություն
ԵՊՀ փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի դեկան Ալեքսան Բաղդասարյանը և «Թադևոսյանս» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Արևիկ Անանյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ միավորելու ջանքերը ուսանողների կրթական և մասնագիտական զարգացման ուղղությամբ։
Համագործակցության առանցքում բարձր առաջադիմություն և սոցիալական աջակցության կարիք ունեցող ուսանողների աջակցությունն է։
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է տրամադրել ուսման վարձի ֆինանսավորում «Հոգեբանություն» և «Փիլիսոփայություն» բակալավրի կրթական ծրագրերի ուսանողներին, ինչպես նաև ստեղծել ավելի լայն հնարավորություններ մասնագիտական աճի, փորձի փոխանակման և գործնական հմտությունների զարգացման համար։
Կարևորվել է նաև ուսանողների ներգրավվածությունը հիմնադրամի տարբեր ծրագրերում և նախաձեռնություններում, ինչը հնարավորություն կտա երիտասարդներին ոչ միայն ստանալու կրթական աջակցություն, այլև մասնակցելու իրական նախագծերի և ձեռք բերելու փորձառություն։
Հուշագրի ստորագրումից հետո տեղի ունեցավ հանդիպում ֆակուլտետի ուսանողների հետ, որի ընթացքում ներկայացվեցին հիմնադրամի գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը։ Քննարկումը անցավ ակտիվ մթնոլորտում, իսկ ուսանողները հնարավորություն ունեցան խոսելու իրենց հետաքրքրող թեմաների և հետագա համագործակցության հնարավորությունների մասին։

A memorandum of cooperation has been signed between Dean of the YSU Faculty of Philosophy and Psychology Aleksan Baghdasaryan and Director of the Tadevosyans Charitable Foundation Arevik Ananyan, aiming to combine efforts to support students' academic and professional development.
The partnership focuses primarily on supporting high-achieving students as well as those in need of social assistance.
Within the framework of the program, funding for tuition fees is planned for students enrolled in the "Psychology" and "Philosophy" bachelor's programs. The initiative will also create broader opportunities for professional development, experience exchange, and the acquisition of practical skills.
The agreement also highlights the importance of student involvement in various programs and initiatives of the foundation, enabling young people not only to receive educational support but also to participate in real projects and gain hands-on experience.
Following the signing of the memorandum, a meeting was held with students of the faculty, during which the foundation's activities and upcoming programs were presented. The discussion took place in an active and open atmosphere, with students raising questions on topics of interest and potential areas for future cooperation.