5. Դպրոցականների հետ հանդիպում Ռուս բանասիրության ֆակուլտետում
ԵՊՀ ռուս բանասիրության ֆակուլտետում տեղի ունեցավ հանդիպում Երևանի №170 ավագ դպրոցի 10-րդ դասարանի աշակերտների հետ:
Երիտասարդական սլենգին նվիրված հետազոտական աշխատանք իրականացնող խմբի անդամները, որոնք ԵՊՀ-ում հյուրընկալվել էին ռուսաց լեզվի ուսուցչուհի Աիդա Նադիրյանի ուղեկցությամբ, իրենց հետաքրքրող հարցերը ֆակուլտետի ուսանողներին, ինչպես նաև ռուս բանասիրության ֆակուլտետի դեկան Դիանա Գազարովային տալու հնարավորություն ստացան:
Հանդիպման ընթացքում դպրոցականներին մանրամասն ներկայացվեց Ռուս բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողական կյանքը, կրթական ծրագրերը և մասնագիտական հեռանկարները:
Ավագ դպրոցի սաների համար «Լեզուների իմացությունը՝ որպես ժամանակի հրամայական» թեմայով ինտերակտիվ դասախոսություն վարեց Ռուսաց լեզվաբանության, տիպաբանության և հաղորդակցման տեսության ամբիոնի պրոֆեսոր, բ.գ.դ. Լիաննա Մաթևոսյանը:

5. Meeting with high school students at Faculty of Russian Philology
A meeting was held at YSU Faculty of Russian Philology with the 10th-grade students of high school №170 in Yerevan.
Members of a research group focused on youth slang, who were hosted at the university by Russian language teacher Aida Nadiryan, had the opportunity to ask questions to the faculty students and the Dean of the Faculty of Russian Philology, Diana Gazarova.
During the meeting, the students were given a detailed presentation about student life at the Faculty of Russian Philology, its academic programs, and career prospects.
For the high school students, Professor Lianna Matevosyan, Doctor of Philological Sciences and Head of the Chair of Russian Linguistics, Typology, and Communication Theory, delivered an interactive lecture on the topic "Language Proficiency as a Necessity of the Times."