5. ԵՊՀ ռուս բանասիրության ֆակուլտետում անցկացվել է «Բաց դռների օր»
ԵՊՀ ռուս բանասիրության ֆակուլտետում ս.թ. ապրիլի 9-ին տեղի է ունեցել «Բաց դռների օր» խորագրով առցանց հանդիպում՝ համախմբելով Հայաստանի տարբեր մարզերի ապագա դիմորդներին։
Միջոցառումը վարեց ֆակուլտետի դեկան Դիանա Գազարովան, որը մանրամասն ներկայացրեց ֆակուլտետի կրթական հնարավորությունները, խոսեց ուսումնական ծրագրերի և ուսումնական գործընթացի առանձնահատկությունների մասին։
Հանդիպմանը միացել էին աշակերտներ Գավառ, Սևան, Ծաղկունք և այլ բնակավայրերից։ Մասնակիցները ստացան մանրամասն տեղեկություններ ֆակուլտետի կրթական ծրագրերի մասին, ինչպես նաև հնարավորություն ունեցան ուղղելու իրենց հետաքրքրող հարցերը, որոնք հիմնականում վերաբերում էին Ռուս բանասիրության ֆակուլտետ ընդունվելու ընթացակարգին:
Դիմորդները հատկապես հետաքրքրվեցին ակադեմիական շարժունության հնարավորություններով, ուսանողական փոխանակման ծրագրերով, պրակտիկայի կազմակերպմամբ և մասնագիտական զարգացման հեռանկարներով։
Հանդիպումն անցավ ակտիվ և հետաքրքիր մթնոլորտում՝ դառնալով կարևոր հարթակ աշակերտների համար ֆակուլտետին և նրա ակադեմիական միջավայրին ծանոթանալու տեսանկյունից։

On April 9, the YSU Faculty of Russian Philology hosted an online event titled "Open Doors Day," bringing together prospective students from various provinces of Armenia.
The event was led by the Dean of the Faculty, Diana Gazarova, who presented in detail the faculty's educational opportunities and spoke about the programs and specific features of the learning process.
The meeting was joined by school students from Gavar, Sevan, Tsaghkunk, and other communities. Participants received comprehensive information about the faculty's educational programs and had the opportunity to ask questions of interest, primarily related to the admission procedures for the Faculty of Russian Philology.
Participants showed particular interest in opportunities for academic mobility, student exchange programs, internships, and prospects for professional development.
The meeting took place in an active and engaging atmosphere, serving as an important platform for students to become acquainted with the faculty and its academic environment.