4. Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկա
Համաձայն «ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրի կրթական ծրագրի) կարգ»-ի ՀՀ Կառավարության որոշման (26 ապրիլի, 2012 թվականի N597–ն)՝ դիմորդները հանձնում են ընդունելության քննություններ «Մաթեմատիկա» (գրավոր), «Ֆիզիկա» (գրավոր) կամ «Անգլերեն» (գրավոր)՝ մրցութային, «Հայոց լեզու և գրականություն» (գրավոր)՝ ոչ մրցութային առարկաներից:
Կրթական ծրագրի նպատակն է ուսանողներին տալ հիմնարար գիտելիքներ ինֆորմատիկայի և համակարգչային գիտությունների վերաբերյալ, զարգացնել ուսանողի ալգորիթմական մտածողությունը, օժտել մեքենայական ուսուցման մեթոդների կիրառման, տվյալների հենքերի նախագծման, մաթեմատիկական մոդելավորման գործնական մասնագիտական կարողություններով:
Կրթական ծրագրի շրջանավարտները դառնում են այնպիսի մասնագետներ, որոնք ունակ են ստեղծելու արդյունավետ հաշվողական ալգորիթմներ, իրականացնելու տվյալների վերլուծության բոլոր փուլերը և նախագծելու ու իրագործելու լոկալ կոմպյուտերային ցանցեր:
Ստացված որակյալ և համակողմանի գիտելիքների շնորհիվ բակալավրիատի ծրագրի շրջանավարտները հնարավորություն ունեն աշխատանքի ընդունվելու ՀՀ բուհերում, գիտական կազմակերպություններում և ձեռնարկություններում, բանկային և տեղեկատվական ոլորտներում (մասնավորապես` ՀՀ ԳԱԱ ինստիտուտներում, «Սինոփսիս», «Հայկական ծրագրեր (Arm Soft)», «Ինստիգեյթ Ռոբոտիքս», «Դիջիթեյն» ՍՊԸ, «ԷՊԱՄսիստեմզ», «ՊիկաԱրտ» ՍՊԸ ընկերություններում և այլն):

4. Informatics And Applied Mathematics
According to the decision of the Government of the Republic of Armenia on "Admission to RA state and non-state higher educational institutions (Bachelor's educational program)" (April 26, 2012 No. 597), applicants take entrance exams in the following subjects:
Mathematics (Written), Physics (Written) or English (Written) - Competitive
The Armenian language (written): non-competitive
• Provide students with fundamental knowledge of informatics and computer science;
• Develop the students’ algorithmic thinking,
• Provide practical professional skills in the application of machine learning methods, database design, mathematical modeling,
• Train professionals who will be able to create efficient computing algorithms, perform all stages of data analysis, and design, as well as implement local computer networks.
Due to the quality and comprehensive knowledge obtained, the graduates of the Bachelor's program have the opportunity to be employed in RA universities, scientific organizations and enterprises, banking and information sectors (in particular, RA NAS Institutes, "Synopsis", "Armenian Programs (Arm Soft)", "Instigate Robotics", in the companies such as "Digitain" LLC, "EPAMsystems", "PikaArt" LLC, etc.)