3. ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպության նոր նախագահն է Էդգար Չախոյանը
ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպության 6-րդ հերթական համաժողովի ավարտին տեղի ունեցավ նորընտիր Արհկոմիտեի անդրանիկ նիստը, որի ժամանակ բաց քվեարկությամբ կազմակերպության նոր նախագահ ընտրվեց Էդգար Չախոյանը՝ 5 տարի ժամկետով:
Էդգար Չախոյանը ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի շրջանավարտ է: Ուսումնառությունն ավարտելուց հետո՝ 2014 թվականից, աշխատում է ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպությունում՝ որպես նախագահի օգնական, այնուհետև՝ տեղակալ: Աշխատանքային 9 տարիների գործունեության ընթացքում մասնակցել է արտերկրում և ՀՀ-ում կազմակերպված վերապատրաստման դասընթացների, մասնագիտացված դպրոցների կրթական ծրագրերի՝ շարունակաբար կատարելագործելով մասնագիտական հմտություններն ու գիտելիքները:
Անդրադառնալով ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպության գործունեության կարևորությանը՝ Էդգար Չախոյանը նշեց. «Բոլորիս նպատակը նույնն է՝ զարգացնել Երևանի պետական համալսարանը, որին ի նպաստ Արհեստակցական կազմակերպությունը կշարունակի պաշտպանել ԵՊՀ աշխատակիցների իրավունքները, ներկայացնել նրանց շահերը, ինչպես նաև օրենքի շրջանակում ապահովել համերաշխ և կայուն միջավայրում գործունեությունը»:
Նշենք, որ Արհեստակցական կազմակերպությունը ԵՊՀ-ում գործում է 1946 թվականից։ 2006 թվականից մինչ այժմ կազմակերպությունը նախագահում էր Արմեն Ավետիսյանը, որը նաև Հայաստանի բուհերի արհմիության նախագահն է:

3. Edgar Chakhoyan is the new president of YSU trade union
At the end of the 6th regular conference of the YSU trade union organization, the inaugural session of the newly elected trade union took place, during which Edgar Chakhoyan was elected the new president of the organization by open ballot for a term of 5 years.
Edgar Chakhoyan graduated from Yerevan State University and has bachelor's and master's degrees in International Relations. After graduation he worked in the YSU trade union organization as an assistant to the president since 2014, and then as a deputy. During his 9 years of work, he participated in training courses organized abroad and in RA, educational programs of specialized schools, continuously improving his professional skills and knowledge.
Referring to the importance of YSU trade union activity, Edgar Chakhoyan mentioned. "The goal of all of us is the same: to develop Yerevan State University, for the benefit of which the trade union will continue to protect the rights of YSU employees, represent their interests, as well as ensure activities in a harmonious and stable environment within the framework of the law."
It should be noted that the trade union has started its activity in YSU since 1946. From 2006 until now, the president of the organization was Armen Avetisyan, who is also the president of the trade union of Armenian universities.