3. ԵՊՀ-ն աջակցելու է Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի կրթության որակի բարձրացմանը
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը և Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի տնօրեն Ալեքսանդր Մանուչարյանն այսօր ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր՝ կազմակերպելու ուսուցիչների վերապատրաստման ծրագրեր և զարգացնելու նրանց մասնագիտական ու մանկավարժական կարողությունները։
Հաստատված համագործակցության շրջանակում երկու կառույցները կփոխանակվեն լավագույն փորձով և կկատարեն փոխադարձ այցելություններ։
Վարժարանի ուսուցիչները, ըստ իրենց մասնագիտական ուղղվածության, կմասնակցեն ԵՊՀ-ի կազմակերպած կրթական, գիտական կոնֆերանսներին, աշխատաժողովներին, սեմինարներին և այլ միջոցառումներին։
Անհրաժեշտության դեպքում կողմերը միմյանց կտրամադրեն խորհրդատվություններ։
Երկու կառույցների ղեկավարները, կարևորելով համագործակցությունը, հույս հայտնեցին, որ այն չի սահմանափակվի հուշագրով սահմանված դրույթներով, այլ կընդլայնվի՝ նպաստելով դրանց զարգացմանն ու առաջընթացին։

3. YSU to support quality improvement in education at Monte Melkonyan military-training college
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan and Director of Monte Melkonyan military-training college Alexander Manucharyan, today signed a memorandum of understanding to organize teacher training programs and develop their professional and pedagogical skills.
As part of the signed cooperation, the two institutions will share their experience and make mutual visits.
The teachers of the college, according to their professional direction, will participate in educational, scientific conferences, workshops, seminars and other events organized by YSU.
The parties will provide mutual consultations, if necessary.
The heads of the two institutes, highlighting the importance of the cooperation, expressed hope that it will not be limited to the provisions defined in the memorandum, but will be expanded, contributing to their development and progress.