3. Ուսանողների օրը Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կրթաթոշակ ստացած ուսանողների հետ
Ուսանողների և երիտասարդության օրվան ընդառաջ անմիջական միջավայր էր Երևանի պետական համալսարանում։ Բուհի ուսանողները, որոնք կրթաթոշակ են ստացել Բիբլոս Բանկ Արմենիայից, հանդիպեցին բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանի հետ։
Բանկը և բուհը միասին նախագծեր իրականացնելու հաջող փորձ ունեն։ 2023 թ. բանկի 15-ամյակի շրջանակում իրականացվող ամենակարևոր նախագծերից էր համալսարանի հետ ստորագրված համագործակցության հուշագիրը, որի շրջանակում 2023-2024 ուսումնական տարվա ընթացքում ԵՊՀ 10 ուսանող ստացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակ՝ 1 միլիոն դրամի չափով, իսկ ևս 5 ուսանող՝ ուսման վարձի փոխհատուցում։
Մայիսի 16-ը Հայաստանում Ուսանողների և երիտասարդության, ինչպես նաև ԵՊՀ հիմնադրման օրն է, ինչի առթիվ էլ հավաքված ուսանողները պատմեցին, թե ինչպես է բանկի կողմից տրամադրված կրթաթոշակը է՛լ ավելի մոտիվացրել իրենց։
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանն ընդգծեց, որ բուհի համար կարևոր է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ համագործակցությունը, ինչը խթանում է գործատուի և կրթության միջև կապը։
«Այսօր ուսանողների հետ զրույցում ևս մեկ անգամ շեշտեցինք, որ այս կրթաթոշակը նաև պատասխանատվություն է, քանի որ նրանք պետք է կարողանան կրթության արդյունքները հետագայում ծառայեցնել իրենց կարիերայի առաջընթացին։ Եվ նման համագործակցությունները համալսարանի և գործատուի միջև ստեղծում են լայն հնարավորություններ բոլորի համար։ Կարծում եմ՝ մեր ուսանողները լավագույնս կօգտագործեն այս հնարավորությունը, և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից տրամադրված կրթաթոշակները կծառայեն իրենց նպատակին»,- նշեց Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը հանդիպումից հետո ասաց, որ տպավորված է երիտասարդներով։
«Շատ ուրախ ենք համալսարանի ընձեռած հնարավորության համար, որը հնարավորություն տվեց հանդիպելու Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից կրթաթոշակ ստացած ուսանողների հետ։ Տպավորված եմ հանդիպումով և հուսով եմ՝ կրթաթոշակը երիտասարդներին կօգնի հասնել իրենց նպատակներին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շատ է կարևորում ակադեմիական կրթությունը, և կրթաթոշակային այս նախաձեռնությունը ևս մեր ուշադրության կենտրոնում է»,- ընդգծեց Հայկ Ստեփանյանը։
Նախաձեռնությունը շարունակական է․ հաջորդող տարիներին ևս Բիբլոս Բանկ Արմենիան կրթաթոշակներ կտրամադրի ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի  բարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողներին։
Կարևորելով իմաստավորված և դրական քայլերը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակ ներդրում է կատարում առողջ, բարգավաճող համայնքներ կառուցելու գործում՝ իրականացնելով մի շարք ԿՍՊ ծրագրեր և կրթական նախագծեր:

May 15, 2024 | 16:31
Leading up to the Day of Students and Youth, a friendly environment filled the Yerevan State University as university students, who received scholarships from Byblos Bank Armenia, gathered to meet with Hayk Stepanyan, CEO of the bank.
The bank and the university have successful experience in implementing collaborative projects. One of the most important initiatives undertaken within the framework of the bank's 15th anniversary in 2023 was the signing of a memorandum of cooperation with the university. Under this memorandum, 10 YSU students received nominal scholarships from Byblos Bank Armenia, amounting to 1 million drams, while 5 students received tuition reimbursements during the 2023-2024 academic year.
May 16 marks the Day of Students and Youth in Armenia, as well as the foundation day of YSU, on which occasion, gathered students shared stories of how scholarships provided by the bank inspired and motivated them in their academic pursuits.
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan emphasized the significance of the cooperation with Byblos Bank Armenia for the university, highlighting its role in fostering employer-educational connections.
"Today, in our conversation, we highlighted once again that this scholarship entails responsibility, as students are entrusted with utilizing it to further their educational achievements for career advancement. Similar cooperative initiatives between the university and an employer offer significant opportunities for everyone. I believe that our students will make the best of this opportunity, and the Byblos Bank Armenia scholarships will serve the purpose," noted Hovhannes Hovhannisyan.
At the end of the meeting, Hayk Stepanyan, CEO of the bank, said that he was impressed by the young students.
"We are grateful for the opportunity provided by the university to meet with the students who received scholarships from Byblos Bank Armenia. The meeting was impressive, and I hope that the scholarships will effectively fulfill their intended purposes. Byblos Bank Armenia prioritizes academic education, and this scholarship initiative remains a focal point for us," pointed out Hayk Stepanyan.
The initiative is ongoing. In the upcoming years, Byblos Bank Armenia will continue to provide scholarships to high-achieving students of the YSU Faculty of Economics and Management.
Focusing on meaningful and positive actions, Byblos Bank Armenia continuously invests in building healthy, prosperous communities by implementing a number of CSR programs and educational projects.