3. Կրթաթոշակ ԵՊՀ ուսանողներին․ շարունակվում է ԵՊՀ-ի և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի համագործակցությունը
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի ևս 5 ուսանող արժանացավ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակի՝ յուրաքանչյուրը մեկ միլիոն դրամի չափով։ Ուսանողներն ընտրվել են՝ հաշվի առնելով ուսման առաջադիմությունը, հասարակական և ներբուհական ակտիվությունը, մասնակցությունը կամավորական աշխատանքներին, ինչպես նաև ներգրավվածությունն ինտելեկտուալ և գիտական միջոցառումներում ու գիտահետազոտական աշխատանքներում։
ԵՊՀ-ի և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի համագործակցության շրջանակում 2023 թվականին մեկնարկած կրթաթոշակային ծրագրի նպատակն է մոտիվացնել երիտասարդներին և ոգեշնչել նրանց՝ արձանագրելու նոր հաջողություններ։ Ծրագիրը խթանում է նաև ուսման առաջադիմությունը, քանի որ այն ապահովում է մրցակցային դաշտ, ինչն էլ մղում է ուսանողներին շարունակաբար առաջընթաց գրանցելու սահմանված չափանիշների ուղղությամբ։
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, կարևորելով Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ գործընկերությունը, նշեց․ «Այս ծրագիրը ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է տրամադրում մեր ուսանողներին, այլև հնարավորություն է տալիս հաղորդակցվելու բանկային ոլորտին, շփվելու արհեստավարժ մասնագետների հետ, որոնցից շատերն իրենց կարիերայի մեկնարկային կետում գտնվող ուսանողների համար դերային մոդելներ են՝ ցույց տալու, թե ինչ հաջողությունների կարելի է հասնել նպատակասլացության, աշխատասիրության և մասնագիտական զարգացման արդյունքում։ Այս ծրագիրը նաև հնարավորություն է տալիս համալսարանին ամրապնդելու իր կապերը լավ գործընկեր Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ և ընդլայնելու համագործակցության շրջանակը»։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը կարծում է, որ յուրաքանչյուր կրթաթոշակ կարող է բերել հաջողության նոր պատմության։
«Մոտիվացիան ու խրախուսանքը կարևոր դեր են խաղում ուսանողի կյանքում։ Բիբլոս Բանկ Արմենիայում մենք հավատում ենք ապագայի մեջ ներդրում կատարելուն՝ աջակցելով մեր խելացի երիտասարդներին: Կրթաթոշակները միայն ֆինանսական օժանդակություն չեն․ դրանք ուսանողներին թույլ են տալիս կենտրոնանալ ուսման վրա, օգնում են հաղթահարելու խոչընդոտներն ու կերտելու իրենց հաջողության պատմությունները: Մենք անհամբեր սպասում ենք, թե ինչպես են այս տաղանդավոր անհատները նպաստելու մեր համայնքի զարգացմանը։ Հուսով ենք՝ ԵՊՀ-ի հետ շարունակական համագործակցությունը լավ արդյունք կտա»,- ընդգծեց Հայկ Ստեփանյանը։
Հիշեցնենք, որ 2023 թ. ԵՊՀ-ի և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակում 2023-2024 ուսումնական տարվա ընթացքում ԵՊՀ 10 ուսանող ստացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակ՝ 1 միլիոն դրամի չափով, ևս 5 ուսանող՝ ուսման վարձի փոխհատուցում։

September 05, 2024 | 11:22
Another 5 students from the YSU Faculty of Economics and Management have been awarded the Byblos Bank Armenia’s nominal scholarship, each valued at one million drams. These students were chosen based on their academic performance, social involvement, university activities, volunteer work, and participation in intellectual and scientific events and research studies.
The scholarship program launched in 2023 within the framework of cooperation between YSU and Byblos Bank Armenia aims to motivate young people and inspire them to record new successes. It fosters academic progress by creating a competitive environment that encourages students to meet and exceed set standards.
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan emphasized the importance of the partnership, stating, "This program not only provides financial support but also offers students the chance to become familiar with the banking industry and connect with skilled professionals, many of whom are role models for students at the starting point of their career paths. It demonstrates how determination, hard work, and professional development can lead to success. Additionally, this program strengthens YSU's relationship with a good partner, Byblos Bank Armenia and expands the scope of cooperation."
Hayk Stepanyan, Chief Executive Officer of Byblos Bank Armenia, believes that every scholarship can spark a new success story.
"Motivation and encouragement play an important role in a student's life. At Byblos Bank Armenia, we are committed to investing in the future by supporting our smart young people. Scholarships provide more than just financial aid; they enable students to concentrate on their studies, overcome obstacles, and build their own success stories. We are excited to see how these talented individuals will contribute to the growth of our community. We look forward to continued cooperation with YSU and hope it will yield positive results," emphasized Hayk Stepanyan.
In 2023, YSU and Byblos Bank Armenia signed a memorandum of cooperation. Under this agreement, 10 YSU students received Byblos Bank Armenia’s nominal scholarship, amounting to 1 million drams, while an additional 5 students received tuition reimbursement for the 2023-2024 academic year.