3. ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետում հյուրընկալվեց ՀՀ ԲՏԱ նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը այցելեց Երևանի պետական համալսարան՝ ծանոթանալու Կենսաբանության ֆակուլտետի լաբորատորիաներում առկա նորագույն սարքավորումներին և կատարվող գիտական հետազոտություններին։
Գևորգ Մանթաշյանն այցելեց Մանրէաբանության կենսաէներգետիկայի և կենսատեխնոլոգիայի լաբորատորիա, Մանրէաբանական կենսատեխնոլոգիաների և կենսավառելիքի նորարարական կենտրոն, ինչպես նաև Հիմնարար և ախտաբանական կենսաքիմիայի լաբորատորիա։ Նա ծանոթացավ լաբորատոր սարքավորումներին, դրանց գործառույթներին ու նշանակությանը։
Հյուրին ուղեկցում էին ԵՊՀ գիտական հարցերի գծով պրոռեկտոր Ռաֆայել Բարխուդարյանը և Կենսաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Կարեն Թռչունյանը՝ հանգամանորեն ներկայացնելով լաբորատոր հետազոտությունների ընթացքը, իրականացվող գիտահետազոտական ծրագրերը և դրանց կարևորությունը։
Այցի շրջանակում քննարկվեցին նաև հնարավոր համագործակցության ուղիները, պետության կողմից գիտահետազոտական ոլորտի զարգացմանը նպաստող նախաձեռնությունները։

3. First Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia visits YSU Faculty of Biology
Gevorg Mantashyan, the First Deputy Minister of the High-Tech Industry of Armenia, visited Yerevan State University to see the latest equipment in the laboratories of the Faculty of Biology and learn about the ongoing scientific research.
Gevorg Mantashyan visited the Laboratory of Microbiology, Bioenergetics and Biotechnology, the Innovation Center for Microbial Biotechnology and Biofuels, and the Basic and Pathological Biochemistry Laboratory. He learned aboout the opportunities provided by the laboratory equipment, their functions, and their significance.
He was accompanied by Rafayel Barkhudaryan, the Vice-Rector for Scientific Affairs at YSU, and Karen Trchounian, the Director of YSU Research Institute of Biology, who presented the ongoing laboratory research and scientific programs, as well as discussed their importance in detail.
During the visit, discussions also revolved around potential collaboration opportunities and state initiatives aimed at promoting the development of the scientific research sector.