3. Հայտնի են ԵՊՀ բակալավրիատի առկա ուսուցմամբ ընդունելության մրցույթի արդյունքները
Հրապարակվել են ԵՊՀ 2025-2026 ուստարվա առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի կրթական ծրագրով (անվճար և վճարովի հիմունքներով) ընդունելության հիմնական (1-ին և 2-րդ) փուլի մրցույթի արդյունքները։
Երևանի պետական համալսարանի 2025-2026 ուստարվա առկա ուսուցմամբ ընդունելության հիմնական փուլի մրցույթի արդյունքներով ԵՊՀ է ընդունվել 2272 ուսանող, որից 482-ը՝ անվճար, իսկ 1790-ը՝ վճարովի հիմունքով։ Թափուր է մնացել 159 տեղ, որից 11-ը՝ անվճար, իսկ 148-ը՝ վճարովի։
Անվճար հիմունքով ընդունելության մրցույթի արդյունքները
Վճարովի հիմունքով ընդունելության մրցույթի արդյունքները
Արտոնությամբ ընդունվածների անվանացանկը
Արարատյան բակալավրիատ (անվճար) ընդունվածների անվանացանկը
Արարատյան բակալավրիատ (վճարովի) ընդունվածների անվանացանկը
ԵՊՀ ընդունելության գործընթացին վերաբերող ամբողջական տեղեկությունը հասանելի է ԵՊՀ պաշտոնական կայքէջի «Ընդունելություն» բաժնում։
Լրացուցիչ (թափուր) փուլի մրցույթի համար մեկ կամ ավելի բուհերի՝ մինչև 6 մասնագիտությունների նշումով ընդունելության նոր դիմում-հայտը «dimord.am» կայքէջի միջոցով անհրաժեշտ է ԳԹԿ ուղարկել էլեկտրոնային (առցանց) եղանակով ս.թ. հուլիսի 20-ից մինչև հուլիսի 26-ը ներառյալ, հուլիսի 26-ին՝ մինչև ժամը 18։00-ն:

July 18, 2025 | 16:30
The results of the main (1st and 2nd) admission phase for Yerevan State University’s full-time bachelor’s programs (for the 2025–2026 academic year, both tuition-free and tuition-based) have been published.
According to the results of the main admission phase for the full-time bachelor’s program at YSU for the 2025–2026 academic year, a total of 2,272 students have been admitted. Of these, 482 were admitted on a tuition-free basis, and 1,790 on a tuition-based basis. A total of 159 places remain vacant, 11 of which are tuition-free and 148 tuition-based.
Results of the tuition-free admission phase
Results of the tuition-based admission phase
List of applicants admitted under special conditions
List of applicants admitted to the Araratian Baccalaureate program
Complete information regarding YSU admission process is available in the "Admission" section of YSU’s official website.
To participate in the additional admission phase for vacant seats, applicants must submit a new electronic application via the official platform dimord.am, indicating one or more universities and up to six specialties. Applications must be submitted to the Assessment and Testing Center (ATC) online between July 20 and July 26, inclusive, with the final deadline being 6:00 p.m. on July 26.