3. ԵՊՀ-Ն «DOING DIGITAL FORUM»-Ի ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ԱՋԱԿԻՑ․ ԵՊՀ-Ի ԵՎ «SPRING PR»-Ի ՄԻՋԵՎ ԿՆՔՎԵԼ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱԳԻՐ
Մարտ 31, 2023 | 15:11
ԵՊՀ-Ն «DOING DIGITAL FORUM»-Ի ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ԱՋԱԿԻՑ․ ԵՊՀ-Ի ԵՎ «SPRING PR»-Ի ՄԻՋԵՎ ԿՆՔՎԵԼ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱԳԻՐ
Կարևորելով ֆինանսատեխնոլոգիական ոլորտում ԵՊՀ կրթական ծրագրերի մեծ պահանջարկը և ուսանողների շրջանում ոլորտի վերաբերյալ հետաքրքրության առաջացումը՝ «Doing Digital Forum (DDF)»-ին ընդառաջ ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը և «SPRING PR» ընկերության համահիմնադիրներ Տաթևիկ Սիմոնյանը, Նվարդ Մելքոնյանն ու Մարիաննա Մուսոյանն այսօր ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր։
«SPRING PR» ընկերության հիմնադրած և կազմակերպած «Doing Digital Forum (DDF)»-ի նպատակն է համախմբել պետական կառավարման, ֆինանսական և տեխնոլոգիական էկոհամակարգի, բիզնեսի և մեդիա ոլորտների առաջատարներին՝ բացահայտելու թվային փոխակերպման նորագույն միտումները։ Այն տեղի է ունենալու ապրիլի 5-ին։
Այսօր ստորագրված հուշագրի շրջանակում երկու կողմերն իրենց ջանքերը, փորձն ու հնարավորությունները համատեղելու պատրաստակամություն հայտնեցին՝ ի նպաստ մասնագիտական կրթության զարգացման, երիտասարդների համար արդիական գործնական գիտելիքների ամրապնդման և խորացման հնարավորությունների ստեղծման, թվային փոխակերպումների դարաշրջանում ֆինանսատեխնոլոգիական ոլորտում երիտասարդների ներուժն ու տաղանդը գործի դնելու բացառիկ հնարավորությունների բացահայտման։
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, կարևորելով այս համագործակցությունը, ասաց․ «Գիտության ժամանակակից նվաճումներն ու տեխնոլոգիական մտքի շարունակական ձեռքբերումները ստեղծում են լրացուցիչ հնարավորություններ ու մարտահրավերներ կեսագործունեության բոլոր ոլորտների համար, և այդ փոփոխությունների շարժիչ ուժն ու հիմքը համատարած թվայնացումն է։ Թվային փոխակերպման վերջին միտումներին ու լավագույն փորձին ծանոթանալու, ինչպես նաև առաջ եկող մարտահրավերները պատշաճ ու ժամանակին հասցեագրելու և առաջացող ռիսկերն արդյունավետ կառավարելու տեսանկյունից այս համագործակցությունն անչափ կարևոր է մեզ համար։ Բացի դրանից՝ այն նպաստելու է կրթական ծրագրերի բարելավմանը, համագործակցային կապերի ընդլայնմանը և նոր հնարավորություններ է ստեղծելու մեր ուսանողների համար»:
Համագործակցության արդյունքում 2022 թ. «Լավագույն ուսանող» հանրապետական մրցույթի մրցանակակիր ԵՊՀ ուսանողներին (Աշոտ Մկրյան՝ հայագիտության ոլորտ, Հասմիկ Ափրեյան՝ հումանիտար գիտությունների ոլորտ, Նարե Շալունց՝ հումանիտար գիտությունների ոլորտ, Գայանե Լալայան՝ հումանիտար գիտությունների ոլորտ, Մարիամ Տաշյան՝ հասարակագիտական ոլորտ, Րաֆֆի Շահմուրադյան՝ բնագիտական ոլորտ, Արևիկ Ղռմաջյան՝ բնագիտական ոլորտ) տրամադրվել են  «Doing Digital Forum»-ի անվճար տոմսեր: Համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ-ն հանդես կգա որպես «Doing Digital Forum»-ի տեղեկատվական աջակից։
«Մենք մշտապես կարևորել ենք կրթական ինստիտուտների դերն արդիական կրթական ծրագրերի պատրաստման և գիտահենք լուծումներ առաջարկելու, ոլորտը պրոֆեսիոնալ կադրերով ապահովելու գործում։ «SPRING PR»-ի ղեկավարությունը՝ կազմված համալսարանականներից, սիրով հրավիրում և հնարավորություն է ստեղծում ԵՊՀ ուսանողների համար՝ մասնակից լինելու և ակտիվ ներգրավվածություն ունենալու թվային փոխակերպման տիրույթում առկա միտումների և հնարավորությունների վերաբերյալ քննարկումներին, ծանոթանալու առաջատար մասնագետների, միջազգային լավագույն փորձին»,-նշեց «Doing Digital Forum»-ի հիմնադիր, «SPRING PR» ընկերության համահիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանը՝ ընդգծելով ԵՊՀ-ի առաջատար դերն ու մասնակցությունը թվային փոխակերպման գործընթացում։
Տեղեկացնենք, որ ֆորումի շրջանակում շուրջ 20 ոլորտի, միջազգային և տեղական առաջատար խոսնակներ ելույթների ու պանելային քննարկումների միջոցով կներկայացնեն բիզնեսի ու թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում իրենց լավագույն փորձը, գիտելիքներն ու տեսլականը։ Փորձնակներ կլինեն Սինգապուրի սոցիալական գիտությունների համալսարանից, «McKinsey», «Forbes», «Visa», «Hexens», «Fastex», «Apricot Capital», «Revytech», «Beta Financial Technologies», «ICDT Global» ընկերություններից, «FAST» հիմնադրամից, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունից, Հայաստանի կենտրոնական բանկից, «Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալություն» հիմնադրամից, «SPRING PR» ու Ամերիաբանկ ընկերություններից։

March 31, 2023 | 15:11
YSU AS THE INFORMATIONAL SUPPORTER OF "DOING DIGITAL FORUM": A MEMORANDUM OF COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN YSU AND "SPRING PR"
Emphasizing the great demand for YSU educational programs in the field of financial technology and the emergence of interest in the field among students, ahead of the "Doing Digital Forum (DDF)", YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan and co-founders of "SPRING PR" company Tatevik Simonyan, Nvard Melkonyan and Marianna Musoyan signed a memorandum of cooperation today.
The purpose of "Doing Digital Forum (DDF)", founded and organized by "SPRING PR" company, is to bring together the leaders of the public administration, financial and technological ecosystem, as well as business and media sectors to identify the latest trends in digital transformation. The forum will take place on April 5.
Within the framework of the memorandum, the two sides expressed their readiness to combine their efforts, experience, and opportunities in favor of the development of professional education, the creation of opportunities for strengthening and deepening modern practical knowledge for young people, and the identification of unique opportunities to use the potential and talent of young people in the field of financial technology in the era of digital transformations.
YSU rector Hovhannes Hovhannisyan, emphasizing this cooperation, said, "The modern achievements of science and the continuous achievements of the technological mind create additional opportunities and challenges for all sectors of activity, and the driving force and basis of these changes is the widespread digitization. This cooperation is extremely important for us from the point of view of learning the latest trends and best practices of digital transformation, as well as properly and timely addressing emerging challenges and effectively managing emerging risks. In addition, it will contribute to the improvement of educational programs, the expansion of cooperative relations, and will create new opportunities for our students."
As a result of cooperation the YSU prize winners of the "Best Student" republican competition held in 2022 (Ashot Mkryan: Armenian studies, Hasmik Apreyan, Nare Shalunts, Gayane Lalayan: field of humanities, Mariam Tashyan: field of social sciences, Raffi Shahmuradyan: field of natural sciences, Arevik Ghrmadjian - science field), were provided with free tickets to the "Doing Digital Forum". Within the framework of cooperation, YSU will act as an informational supporter of the "Doing Digital Forum".
Emphasizing YSU's leading role and participation in the process of digital transformation Tatevik Simonyan, founder of "Doing Digital Forum", and the co-founder of "SPRING PR" company noted, "We have always emphasized the role of educational institutes in preparing modern educational programs and offering scientific solutions, providing the sector with professional personnel. "SPRING PR" management, made up of university students, kindly invites and creates an opportunity for YSU students to be a participant and have an active involvement in the discussions on the current trends and opportunities in the field of digital transformation, to get acquainted with leading specialists, international best practices”.
Let us inform you that within the framework of the forum, around 20 leading international and local speakers will present their best experience, knowledge, and vision in the field of business and digital technologies through speeches and panel discussions. Attendees will be from Singapore University of Social Sciences, McKinsey, Forbes, Visa, Hexens, Fastex, Apricot Capital, Revytech, Beta Financial Technologies, ICDT Global, FAST " foundation, as well as the RA government, the Central Bank of Armenia, the "Armenia Information Systems Agency" foundation, "SPRING PR" and Ameriabank companies.