2. Գուրգեն Պետրոսյան
Դոկտոր Գուրգեն Պետրոսյանը միջազգային քրեական իրավունքի, միջազգային իրավունքի և մարդու իրավունքների պաշտպանության ուղղություններով մասնագիտացած հայ իրավաբան-փորձագետ է։ Նա դասավանդում է Էրլանգեն-Նյուրնբերգի Ֆրիդրիխ-Ալեքսանդր համալսարանում և Այխշտետ-Ինգոլշտադի կաթոլիկ համալսարանում։ Մինչ Նյուրնբերգի միջազգային սկզբունքների ակադեմիա վերադառնալը դոկտոր Պետրոսյանը իրավաբանական խորհրդատվություն է տրամադրել տեքստիլի արտադրությամբ զբաղվող Գերմանիայի խոշորագույն ընկերություններից մեկին բիզնեսի և մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերում՝ համապատասխան մատակարարման շղթաներում պատշաճ հսկողության մասին Գերմանիայի օրենքի։ Մինչ այդ նա ղեկավարել է Էրլանգեն-Նյուրնբերգի Ֆրիդրիխ-Ալեքսանդր համալսարանի միջազգային քրեական իրավունքի հետազոտական բաժինը։ Իր պաշտոնավարման ընթացքում Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության և Գերմանական հետազոտական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ հաջողությամբ իրականացվել են մի քանի գիտական նախագծեր՝ նվիրված միջազգային քրեական դատարանում վարույթների տևողությանը և տուժածների իրավունքներին։
2016-2019 թվականներին դոկտոր Պետրոսյանը եղել է Նյուրնբերգի դատախաղի կազմակերպիչներից մեկը։ Նա մասնագիտական աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանի Հանրապետությանը և Իրաքյան Քուրդիստանին՝ իրենց ազգային օրենսդրության մեջ միջազգային քրեական իրավունքի ներմուծման նպատակով։ Դոկտոր Պետրոսյանը՝ որպես իրավախորհրդատու, աշխատել է նաև Հայաստանում՝ կարևոր ներդրում ունենալով «Հելսինկյան ասոցիացիա» իրավապաշտպան ՀԿ-ի քրեակատարողական հիմնարկների ուսումնասիրության նախագծում։ Նա մասնագիտական գործունեություն է ծավալել նաև Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարությունում։
Դոկտոր Պետրոսյանը  իրավագիտության բակալավրիատական կրթությունը ստացել է Երևանի պետական համալսարանում, մագիստրոսական կրթությունը՝ Հեյդելբերգի համալսարանում, իսկ ասպիրանտուրան ավարտել է Էրլանգեն-Նյուրնբերգի Ֆրիդրիխ-Ալեքսանդր համալսարանում։ Նա հրապարակումներ ունի միջազգային քրեական իրավունքի, միջազգային իրավունքի և մարդու իրավունքների թեմաներով։
2019 թվականից նախագահում է Գերմանահայ իրավաբանների միությունը և Գերմանիայի կոմպլաենսի ինստիտուտի անդամ է։

2. Gurgen Petrossian
Dr. Gurgen Petrossian, LLM (Heidelberg), is an Armenian legal expert who specialises in international criminal law, international law and human rights. He holds teaching positions at Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg, Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt. Before rejoining the International Nuremberg Principles Academy, Dr Petrossian advised one of Germany's largest textile companies on aspects of business and human rights in accordance with the German Act on Due Diligence in Supply Chains. Previously, he worked as head of the International Criminal Law Research Unit at Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg. During his tenure, he successfully led and completed research projects funded by the German Federal Foreign Office and the German Research Foundation. These projects dealt with topics such as "Length of Proceedings at the International Criminal Court" and "Victims' Rights before the International Criminal Court".
From 2016 to 2019, Dr. Petrossian was one of the organisers of the "Nuremberg Moot Court". He has provided assistance to the Republic of Armenia and the Iraqi Kurdistan Autonomous Region on incorporating international criminal law into their respective legal systems. Dr Petrossian also served as legal advisor in Armenia, where he made significant contributions to the prison facility investigation project of the NGO Helsinki Association for Human Rights. Additionally, he gained valuable experience at the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
Dr. Petrossian obtained an LLB from Yerevan State University, followed by an LLM from Universität Heidelberg and ultimately earned a PhD from Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg. He publishes on international criminal law, international law and human rights. Since 2019, he is the president of the German-Armenian Lawyers’ Association and member of the German Institute for Compliance.