«Միջազգային դատարաններ և արբիտրաժ» մաիստրոսական կրթական ծրագրի համահիմնադիր Արամ Արամյանը իրավագետ է և գործող իրավաբան՝ մասնագիտացած միջազգային հանրային իրավունքի և միջազգային վեճերի կարգավորման ոլորտներում։ Երևանի պետական համալսարանի «Միջազգային դատարաններ և արբիտրաժ» մագիստրոսական կրթական ծրագրի համահիմնադիրներից է։ Ծրագրի շրջանակում դասավանդում է «Միջազգային հանրային իրավունք», «Արդարադատության միջազգային դատարան» և «Միջազգային պայմանագրերի մեկնաբանություն» առարկաները։
Արամ Արամյանն ունի ավելի քան ութ տարվա իրավաբանական փորձ ՀՀ կառավարության համակարգում։ Ղեկավարել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի միջպետական վեճերում Հայաստանի շահերի պաշտպանության վարչությունը։ Այս պաշտոնում նա համակարգել է Հայաստանի ներկայացվածությունը Արդարադատության միջազգային դատարանում, միջպետական արբիտրաժային դատարաններում և Միջազգային քրեական դատարանում։
Նա ունի իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան: Կրթություն է ստացել նաև Հաագայի միջազգային իրավունքի ակադեմիայում և Փարիզի արբիտրաժային ակադեմիայում։ Արամ Արամյանը՝ որպես ավագ դասախոս, ավելի քան ութ տարի դասավանդում է միջազգային իրավունքի վերաբերյալ տարբեր առարկաներ Հայ-ռուսական համալսարանում։ ՀՀ-ում լիցենզավորված փաստաբան է։

Mr. Aramyan is a legal scholar and practitioner with a strong focus on public international law and international dispute resolution. He co-founded the International Courts and Arbitration LL.M. Program at Yerevan State University, where he teaches courses on Public International Law, International Court of Justice and International Treaty Interpretation.
Mr. Aramyan has over eight years of legal experience within the Government of Armenia, including as Head of the Department of Protection of Interests of Armenia in Interstate Disputes at the Prime Minister’s Office. In this capacity, he managed Armenia’s representation before the International Court of Justice, interstate arbitral tribunals, and the International Criminal Court.
Mr. Aramyan holds a Ph.D. in international law and is a Senior Lecturer at Russian-Armenian University, teaching various international legal courses for over eight years. He has also pursued advanced studies at the Hague Academy of International Law and the Paris Arbitration Academy and is licensed to practice law in Armenia.