4. ԵՊՀ ՏՏԿՀ կենտրոնի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կրթական և հետազոտական կենտրոնում (ՏՏԿՀ) ս.թ. հուլիսի 4-ին կայացավ 2024-2025 ուստարվա ավարտական հանդիսավոր արարողությունը։ Շրջանավարտները ստացան իրենց դիպլոմները՝ նշանավորելով իրենց կրթական ուղու հերթական հանգրվանը։
ԵՊՀ ՏՏԿՀ կենտրոնի մեծ լսարանում տեղի ունեցած միջոցառմանը ներկա էին ՏՏԿՀ կենտրոնի գիտական ղեկավարը, դասախոսական համակազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:
Դիպլոմները հանձնեց կենտրոնի գիտական ղեկավար, Երևանի պետական համալսարանի պրոֆեսոր-էմերիտուս, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Սամվել Շուքուրյանը։
Շնորհավորական ուղերձում Ս․ Շուքուրյանը նշեց․ «Դուք այսօր դառնում եք գիտելիքահեն հասարակության լիարժեք անդամներ։ Ձեր ստացած գիտելիքները հիմք են դառնալու ոչ միայն մասնագիտական հաջողությունների, այլև մեր երկրի զարգացման շնորհակալ գործում արժեքավոր ներդրումներ ունենալու համար»:
Կենտրոնի շրջանավարտ Սանդուխտ Հակոբյանը ևս խոսեց իր տպավորություններից․ «Այս տարիները մեր կյանքի անջնջելի էջերից են։ Յուրաքանչյուր դաս, յուրաքանչյուր փոքր պահ թողել են իրենց հետքը։ Անսահման շնորհակալ ենք մեր դասախոսներին՝ իրենց նրբանկատ վերաբերմունքի, անսպառ համբերության և այն լույսի համար, որ փոխանցեցին մեզ որպես գիտելիք, ոգեշնչում ու սեր մեր մասնագիտության նկատմամբ»:
ՏՏԿՀ կենտրոնում ստացած կրթությունը շրջանավարտների կյանքում այլևս դարձել է ամուր հիմք մասնագիտական կարիերայի ճանապարհին վստահ ու հուսալի քայլերով առաջ գնալու համար:

4. Diploma award ceremony for graduates of YSU ITERC
On July 4 of this year, the 2024-2025 academic year graduation ceremony was held at YSU Information Technologies Educational and Research Center (ITERC). The graduates received their diplomas, marking an important milestone in their educational journey.
The diplomas were presented by Samvel Shoukourian, Professor Emeritus of Yerevan State University, Academician of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, and scientific director of the center. The event was attended by the center’s scientific director, representatives of the academic staff, and students.
In his congratulatory address, Samvel Shoukourian stated, "Today, you become part of a knowledge-based society. The knowledge you have gained will serve as a foundation not only for professional success but also for making valuable contributions to the development of our country."
Graduate Sandukht Hakobyan also shared her impressions: "These years are unforgettable pages of our lives. Every lesson, every small moment has left its mark. We are immensely grateful to our professors for their considerate attitude, endless patience, and the light they passed on to us in the form of knowledge, inspiration, and love for our profession."
The education received at the center has become a solid foundation for the graduates, empowering them to move forward confidently and steadily on their professional career paths.