4. ԵՊՀ ՏՏ կրթական և հետազոտական կենտրոնը ճանապարհեց մագիստրոսական ծրագրերի շրջանավարտներին
ԵՊՀ ՏՏ կրթական և հետազոտական կենտրոնում տեղի է ունեցել մագիստրոսական ծրագրերի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման պաշտոնական արարողությունը։
Արարողությանը ներկա էին կենտրոնի գիտական ղեկավար Սամվել Շուքուրյանը, գործադիր տնօրեն Արթուր Ավագյանը, դասախոսներ, ուսանողներ, շրջանավարտների հարազատներ ու հյուրեր։
Շրջանավարտներին շնորհավորական խոսքով դիմեց կենտրոնի գիտական ղեկավար Սամվել Շուքուրյանը՝ ընդգծելով մագիստրոսի կոչման կարևորությունն ու նշանակությունը մասնագիտական զարգացման և կարիերայի առաջընթացի ճանապարհին։ Նա վստահություն հայտնեց, որ կենտրոնի և շրջանավարտների միջև ձևավորված կապը կշարունակվի նաև ապագայում՝ վերածվելով արդյունավետ և ամուր գործընկերության:
«Տեղեկատվական համակարգերի մշակում» կրթական ծրագրի շրջանավարտ Քրիստինե Վասիլյանը, շրջանավարտների անունից հանդես գալով շնորհակալական խոսքով, ընդգծեց. «Սրտանց շնորհակալություն ենք հայտնում ՏՏ կրթական և հետազոտական կենտրոնին ուսումնառության այս կարևոր և հիշարժան ճանապարհի համար։ Անցած երկու տարիների ընթացքում մենք ձեռք ենք բերել ոչ միայն նոր գիտելիքներ, այլև առավել խորությամբ ճանաչել  ենք տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը, դրա բազմազան ուղղություններն ու հնարավորությունները։ Ուսումնական ծրագիրն արդիական էր, բազմակողմանի և գործնական, իսկ ստացած գիտելիքներն այսօր վստահությամբ կիրառում ենք մասնագիտական գործունեության ընթացքում։
Առանձնահատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում դասախոսներին՝ մասնագիտական բարձր պատրաստվածության, նվիրվածության և փոխանցած արժեքավոր գիտելիքների համար։ Շնորհակալ ենք նաև կենտրոնի ղեկավարությանը և ողջ անձնակազմին՝ ուսումնական բարենպաստ միջավայր ստեղծելու, մշտական աջակցության և հոգատար վերաբերմունքի համար։
Ուսումնառության ողջ ընթացքում մասնակցելով հետաքրքիր միջոցառումների, հանդիպելով ոլորտի առաջատար մասնագետներին՝ ձեռք ենք բերել նոր ծանոթություններ և արժեքավոր փորձ, որոնք, վստահ եմ, կնպաստեն մեր մասնագիտական հետագա զարգացմանը։
Այստեղ ստացած գիտելիքները, փորձը և ձևավորված կապերը դեռ երկար տարիներ կուղեկցեն մեզ մասնագիտական ճանապարհին։ Շնորհակալ ենք ՏՏ կրթական և հետազոտական կենտրոնին ընձեռած հնարավորությունների, ստացած գիտելիքների և շարունակական կրթության հնարավորության համար»։

4. YSU IT Educational and Research Center bids farewell to master's program graduates
An official diploma award ceremony for graduates of master's programs was held at the YSU IT Educational and Research Center.
The ceremony was attended by the center's Scientific Director Samvel Shoukourian, Executive Director Artur Avagyan, lecturers, students, graduates' relatives, and guests.
Addressing the graduates, Shoukourian emphasized the importance and value of a master's degree for professional development and career advancement. He expressed confidence that the relationship between the center and its graduates would continue and grow into a strong and productive partnership.
Speaking on behalf of the graduates, Kristine Vasilyan, a graduate of the "Information Systems Development" program, said: "We sincerely thank the IT Educational and Research Center for this important and memorable educational journey. Over the past two years, we have not only acquired new knowledge but also gained a deeper understanding of the field of information technology, its diverse areas and opportunities. The program was up to date, comprehensive, and practical, and we now confidently apply the knowledge we gained in our professional work.
We extend our special thanks to the lecturers for their high professional expertise, dedication, and the valuable knowledge they shared. We are also grateful to the center's management and entire staff for creating a supportive learning environment and for their constant support and care.
Throughout our studies, we participated in engaging events, met leading professionals in the field, and gained new contacts and valuable experience that I am confident will contribute to our further professional development.
The knowledge and experience we gained here, as well as the connections we established, will remain with us throughout our professional journeys for many years. We thank the IT Educational and Research Center for the opportunities it provided, the knowledge we acquired, and the opportunity to continue our education."