3. Մեկնարկել է «Լավագույն ուսանող» հանրապետական մրցույթը
Մեկնարկել է «Լավագույն ուսանող» հանրապետական մրցույթը, որի նպատակն է խրախուսել ՀՀ բուհերի՝ բարձր առաջադիմություն ունեցող և գիտահետազոտական, ստեղծագործական, ուսանողական ինքնակառավարման և սպորտի ասպարեզներում ակտիվ գործունեություն ծավալող ուսանողներին։
Մրցույթին կարող են մասնակցել առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի 2-4-րդ կուրսերի և մագիստրատուրայի կրթական ծրագրի առաջին կիսամյակն ավարտած ուսանողները: ԵՊՀ-ի ներբուհական փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը և կցել անհրաժեշտ փաստաթղթերը:
Լրացված դիմում-հայտը և պահանջվող փաստաթղթերը մինչև ս.թ․ հոկտեմբերի 8-ը՝ ժամը 16:00-ն, պետք է ներկայացնել ԵՊՀ ընդհանուր բաժին (Կենտրոնական մասնաշենք, 2-րդ հարկ, 207 սենյակ), իսկ փաստաթղթերի էլեկտրոնային (սքանավորված) տարբերակները մեկ ամբողջական pdf ձևաչափով անհրաժեշտ է ուղարկել tatevikhovhannisyan@ysu.am էլհասցեին՝ նամակի «Subject» բաժնում նշելով հետևյալը՝ «Լավագույն ուսանող․ Ձեր անուն-ազգանունը, ֆակուլտետը, կրթական ծրագիրը և կուրսը» (օրինակ՝ «Լավագույն ուսանող․ Պողոս Պողոսյան, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, մագիստրատուրա, II կուրս»)։
Մրցույթն անցկացվում է երկու փուլով՝ ներբուհական և միջբուհական (հանրապետական), բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով` ըստ հետևյալ ոլորտների`

3. "Best Student" National Competition Launched
The "Best Student" national competition has launched, aimed at encouraging students from Armenian higher education institutions who demonstrate high academic performance and are actively involved in scientific research, creative work, student self-governance, and sports.
Eligible participants include full-time bachelor’s students in their 2nd to 4th years and master’s students who have completed their first semester.
To participate in the university-level stage of the competition at Yerevan State University, applicants must complete the application form and submit all required documents.
Completed application forms and the necessary documents must be submitted in person to the YSU General Division (Main Building, 2nd floor, Room 207) no later than October 8 of this year, by 4:00 p.m. Additionally, scanned versions of the documents must be compiled into a single PDF file and emailed to tatevikhovhannisyan@ysu.am, with the email subject line formatted as follows:
"Best Student. [Your Full Name], [Faculty], [Educational Program], [Year of Study]"
The competition consists of two stages:
• Intra-university stage
• Inter-university (national) stage
Applications will be reviewed under both bachelor’s and master’s degree programs within the following fields: