3. Ռազմավարական պլանավորման կենտրոնի առաջատար մասնագետի (մշտադիտարկում և գնահատում) հաստիքի համալրման մրցույթ
19.01.2026 - 19.01.2026
Ռազմավարական պլանավորման կենտրոնի առաջատար մասնագետի (մշտադիտարկում և գնահատում) հաստիքի համալրման մրցույթ
Երևանի պետական համալսարանը հրավիրում է համագործակցության տվյալահենք մտածողությամբ, վերլուծական հմտություններով և ռազմավարական գործընթացներով հետաքրքրված մասնագետի՝ համալրելու ԵՊՀ ռազմավարական պլանավորման կենտրոնի թիմը։
Աշխատանքի պայմաններ
• Աշխատաժամանակ՝ շաբաթական 36 ժամ
• Դրույքաչափ՝ լրիվ դրույք
• Աշխատանքի վայր՝ Երևան, Ալեք Մանուկյան 1
Պաշտոնի նպատակը
Ապահովել ԵՊՀ ռազմավարական ծրագրերի և տարեկան գործողությունների պլանների մշտադիտարկման և գնահատման համակարգված իրականացումը, տվյալների հավաքագրումը, վերլուծությունը և արդյունքների ներկայացումը` համալսարանի ռազմավարական կառավարման և որոշումների կայացման աջակցման նպատակով։
• Մասնակցել ռազմավարական պլանավորման համար անհրաժեշտ քանակական և որակական տվյալների հավաքագրման, մշակման և վերլուծության աշխատանքներին,
• ԵՊՀ համապատասխան ստորաբաժանումների հետ համագործակցությամբ մասնակցել համալսարանի ռազմավարական փաստաթղթերի մշակմանը և վերանայմանը (հաղորդակցական ռազմավարություն, ֆոնդահայթայթման ռազմավարություն, ստորաբաժանումների ռազմավարական ծրագրեր ու գործողությունների պլաններ և այլն),
• մշակել, փորձարկել, ներդնել և կատարելագործել մշտադիտարկման և գնահատման գործիքներ, ցուցիչներ և տվյալների հավաքագրման ընթացակարգեր,
• պատրաստել վերլուծական հաշվետվություններ, ամփոփագրեր և առաջարկներ,
• կատարել գրականության վերլուծություն, հարցաշարերի մշակում, տվյալների վերլուծություն, կազմակերպել հարցազրույցներ և ֆոկուս խմբեր՝ բացահայտելու համալսարանական համայնքի կարիքները և ռազմավարական ծրագրերի իրականացման վրա ազդող խնդիրները,
• անհրաժեշտության դեպքում մասնակցել կարողությունների զարգացման ծրագրերի մշակման, կազմակերպման և իրականացման աշխատանքներին, ինչպես նաև ԵՊՀ ստորաբաժանումներին տրամադրել խորհրդատվություն մշտադիտարկման և գնահատման գործընթացների բարելավման ուղղությամբ։
Պահանջվող որակավորումներ և հմտություններ
• Բարձրագույն կրթություն (մագիստրոսի աստիճանը ցանկալի է) սոցիոլոգիայի, հանրային քաղաքականությունների, կառավարման, տնտեսագիտության, վիճակագրության, կրթության կառավարման և հարակից այլ ոլորտներում,
• մշտադիտարկման և գնահատման ոլորտում առնվազն 1 տարվա աշխատանքային փորձ,
• տվյալների հավաքագրման և վերլուծության կատարման փորձ,
• տվյալների հավաքագրման, վերլուծության և ներկայացման համար անհրաժեշտ համակարգչային և թվային գործիքներով աշխատելու հմտություններ,
• հայերենի գերազանց իմացություն, անգլերենի լավ իմացություն,
• բարձրագույն կրթության ոլորտի իմացություն (ոլորտում աշխատանքային փորձը կդիտվի որպես առավելություն),
• վերլուծական մտածողություն, կառուցվածքային և համակարգային մոտեցում խնդիրներին,
• թիմային աշխատանքի և արդյունավետ հաղորդակցության բարձր կարողություններ։
Ներկայացված պահանջներին համապատասխանող թեկնածուները կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականները (CV) hr@ysu.am հասցեին՝ վերնագրի դաշտում (subject) պարտադիր նշելով հաստիքի անվանումը` «Ռազմավարական պլանավորման կենտրոնի առաջատար մասնագետ»: Հարցազրույցի կհրավիրվեն նախնական ընտրությունն անցած դիմորդները։

3. Competition for Position of Senior Specialist (Monitoring and Evaluation) at Center for Strategic Planning
19.01.2026 - 19.01.2026
Competition for Position of Senior Specialist (Monitoring and Evaluation) at Center for Strategic Planning
Yerevan State University invites applications from specialists with data-driven thinking, analytical skills, and an interest in strategic processes to join the team of the YSU Center for Strategic Planning.
Working Conditions
• Working hours: 36 hours per week
• Employment type: Full-time
• Workplace: Yerevan, 1 Alek Manukyan Street
Position Purpose
To ensure the systematic implementation of monitoring and evaluation of YSU strategic programs and annual action plans, including data collection, analysis, and presentation of results, in order to support the university's strategic management and decision-making processes.
Key Responsibilities
• Participate in the collection, processing, and analysis of quantitative and qualitative data required for strategic planning,
• In cooperation with relevant YSU units, contribute to the development and revision of the university's strategic documents (communication strategy, fundraising strategy, strategic programs and action plans, etc.),
• Develop, test, implement, and improve monitoring and evaluation tools, indicators, and data collection procedures,
• Prepare analytical reports, summaries, and recommendations,
• Conduct literature reviews, develop questionnaires, analyze data, and organize interviews and focus groups to identify the needs of the university community and challenges affecting the implementation of strategic programs,
• When necessary, participate in the development, organization, and implementation of capacity-building programs, as well as provide consultation to YSU units on improving monitoring and evaluation processes.
Required Qualifications and Skills
• Higher education (a master's degree is preferred) in sociology, public policy, management, economics, statistics, education management, or related fields,
• At least one year of work experience in the field of monitoring and evaluation,
• Experience in data collection and analysis,
• Proficiency in using computer and digital tools necessary for data collection, analysis, and presentation,
• Excellent command of Armenian and good command of English,
• Knowledge of the higher education sector (work experience in the field will be considered an advantage),
• Strong analytical thinking and a structured, systematic approach to problem-solving,
• Strong teamwork and effective communication skills.
Candidates who meet the above requirements may send their CVs to hr@ysu.am, indicating the position title "Senior Specialist of the Center for Strategic Planning" in the subject line. Only candidates who pass the preliminary selection will be invited for an interview.