3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Փարիզ Սիտե համալսարան, Ֆրանսիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Փարիզ Սիտե համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Միջազգային հարաբերությունների, Պատմության, Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետների ուսանողների համար` 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում՝ էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, Paris Cite):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 10՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն ֆրանսերեն՝ PDF տարբերակով)`

05.02.2026 - 10.03.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement between Yerevan State University and Paris Cité University (France), mobility opportunities are offered to students of the Faculties of International Relations, History, European Languages and Communication, and Sociology to study during the first semester of the 2026/2027 academic year.
Advanced proficiency in French is required.
Applications must be submitted electronically to the YSU Department of International Relations at h.mkrtchyan@ysu.am. Please indicate "ERASMUS+, Paris Cité" in the subject line of your email.