«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կորունայի համալսարանի (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ բակալավրիատի, մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի ուսանողների համար` 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 3-5 ամիս ժամկետով ուսանելու նպատակով:
Շարժունությունները նախատեսված են Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի, Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետի և Ֆիզիկայի ինստիտուտի ուսանողների համար։
Մանրամասն տեղեկություններ ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գրասենյակի կայքէջում:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 18-ը՝ ժամը 17:00-ն:
5. տեղեկանք՝ ԵՊՀ-ում ուսանելու վերաբերյալ (թարգմանված և հաստատված ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից),
7. առարկաների ցանկը կարող եք գտնել այստեղ.
Ասպիրանտների դեպքում` ընդունող բուհի գիտական ղեկավարի համաձայնությունը, որի համար անհրաժեշտ է ինքնակենսագրականը (CV) և հետազոտական նախագիծը ուղարկել հետևյալ էլհասցեին՝ iro@udc.es,

20.02.2026 - 18.03.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of A Coruña (Spain), mobility opportunities are offered to bachelor's, master's, and PhD students to study for a period of 3–5 months during the first semester of the 2026–2027 academic year.
The mobility is available to students of the Faculty of Informatics and Applied Mathematics, the Faculty of Mathematics and Mechanics, and the Institute of Physics.
Detailed information about funding and the Erasmus+ International Credit Mobility program is available on the Erasmus+ National Office website.
Application deadline: March 18, 17:00
5. Certificate of enrollment at Yerevan State University (translated and certified by the YSU Department of International Relations)
English-taught courses
For PhD students:
• Consent of a scientific supervisor at the host university. For this purpose, the CV and research proposal must be sent to: iro@udc.es