3. Դասընթացների մշակման մրցույթ
Հայտարարվում է բակալավրի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման հիմունքներ» (2 կրեդիտ) և մագիստրատուրայի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները (ՏՏ) մասնագիտական ոլորտում» (3 կրեդիտ) նոր դասընթացների մշակման մրցույթ:
Դասընթացի թեմատիկ շրջանակը, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ուսուցման հիմունքներից բացի, պետք է պարունակի նաև արհեստական բանականության ուսուցման տարրեր և համապատասխանի աշխատաշուկայի պահանջներին:
Նոր դասընթացները կփոխարինեն նախորդ ուսումնական տարիներին մշակված և իրականացված դասընթացներին:
Մրցույթին մասնակցելու համար մինչև ս.թ մարտի 25-ը education@ysu.am էլհասցեին ուղարկել մասնակցության հայտ՝ կցելով մրցութային փաթեթը, որը պետք է ներառի.
• ՈՒՍ ղեկավարի զեկուցագիր (մրցույթին մասնակցելու վերաբերյալ),
• դասընթացը մշակած մասնագիտական խմբի ղեկավարի դիմում-հայտ,
• առաջարկվող դասընթացի նկարագրիչ,
• առաջարկվող դասընթացի պլան:
Մրցույթի մասնակցության հայտերը գնահատելու է մասնագիտական համապատասխան հանձնաժողովը: Լավագույնը ճանաչված դասընթացները կփոխանցվեն ԵՊՀ բոլոր ուսումնական ստորաբաժանումներին՝ ներառվելու 2026-2027 ուստարվա ուսումնական պլաններում (համապատասխան ժամաքանակը կփոխանցվի հայտը մշակած ամբիոնին):

3. Call for Course Development Proposals
A competition is announced for the development of two new courses: "Fundamentals of Information Technology Applications" (2 credits) for bachelor's programs and "Information Technology (IT) in the Professional Field " (3 credits) for master's programs.
In addition to covering the fundamentals of information technology, the course content should incorporate elements of artificial intelligence education and align with current labor market requirements.
The newly developed courses will replace those that were created and delivered in previous academic years.
To participate in the competition, applicants must submit their application package to education@ysu.am by March 25 of this year. The submission package should include:
1. A report from the head of the relevant academic unit supporting participation in the competition.
2. An application letter from the head of the professional team that developed the course.
3. A description of the proposed course.
4. The proposed course syllabus.
Applications will be evaluated by a specialized committee. Courses recognized as the best will be shared with all academic units of Yerevan State University for inclusion in the 2026–2027 academic year curricula (the corresponding credit hours will be assigned to the chair that developed the course).