3. Մեկնարկում են Հնդկաստանի տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության (ITEC) ծրագրի շրջանակում նախատեսվող ոլորտային դասընթացները
01.06.2026 - 01.06.2026
Մեկնարկում են Հնդկաստանի տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության (ITEC) ծրագրի շրջանակում նախատեսվող ոլորտային դասընթացները
Հնդկաստանի տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության (ITEC) ծրագրի շրջանակում մեկնարկում են Հնդկաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կողմից իրականացվող ոլորտային դասընթացները՝ նախատեսված 2026-2027 թվականների համար:
Դասընթացներն իրականացվում են ամբողջ տարվա կտրվածքով. դրանց վերաբերյալ տեղեկությունները հասանելի են www.itecgoi.in կայքէջում: Տվյալ ժամանակաշրջանի համար առաջարկվող դասընթացների պահանջներին համապատասխանող թեկնածուները կարող են գրանցվել հետևյալ հղումով՝ https://itecgoi.in/upcoming_courses:
Առցանց գրանցումից զատ՝ անհրաժեշտ է ներբեռնել ու լրացնել դիմումի ամբողջական փաթեթը (ներառյալ անձնագրի պատճենը, բժշկական տեղեկանքը, լեզվի մասին տեղեկանքն ու տվյալ թեկնածուին կազմակերպության կողմից տրվող երաշխավորագիրը): Դասընթացներին մասնակցության համար լրացված հայտադիմումները (այդ թվում` բնօրինակները) անհրաժեշտ է ներկայացնել Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտե՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն փոխանցելու նպատակով:
Հնդկական կողմի հորդորով հայտադիմումները ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության միջոցով պետք է փոխանցվեն ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանություն դասընթացների մեկնարկից մոտ 60 օր առաջ՝ ուշ դիմելու հետևանքով հատկացված տեղերի անհասանելիությունից խուսափելու նպատակով:
Դասընթացների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկությունների համար (բովանդակային, տեխնիկական), ինչպես նաև դիմումի ձևի լրացնելու հետ կապված հարցերով անհրաժեշտ է կապ հաստատել ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանության աշխատակցի հետ pol.yerevan@mea.gov.in էլհասցեի միջոցով:

Within the framework of the Indian Technical and Economic Cooperation (ITEC) Program, sector-specific training courses implemented by the Ministry of External Affairs of the Republic of India are set to commence for the 2026–2027 period.
The courses are conducted throughout the year. Information on the courses is available at the official website: www.itecgoi.in. Candidates who meet the eligibility requirements for the courses offered during the respective period may register via the following link: https://itecgoi.in/upcoming_courses.
In addition to online registration, applicants are required to download and complete the full application package, which includes a passport copy, a medical certificate, a language proficiency certificate, and a letter of endorsement issued by the applicant's employing organization. Completed application forms (including original copies) must be submitted to the Higher Education and Science Committee of the Republic of Armenia for onward transmission to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.
As requested by the Indian side, application materials must be forwarded through the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia to the Embassy of India in Armenia approximately 60 days before the commencement of the courses, to avoid the unavailability of allocated seats due to late submission.
For additional information on the courses (content and technical details), as well as for inquiries related to the completion of the application form, applicants are advised to contact the Embassy of India in Armenia via the following email address: pol.yerevan@mea.gov.in