Մանկավարժ, Ուսանողական առաջնորդ
• Մանկավարժն ու ուսանողական առաջնորդը մասնակցում են մանկավարժահոգեբանական, դաստիարակչական ծրագրերի մշակմանը և իրականացմանը (միջոցառումներ, հանդիպումներ, էքսկուրսիաներ, քննարկումներ և այլն)՝ Ճեմարանի հեղինակային ծրագրի, ինչպես նաև Միջազգային բակալավրիատի (ՄԲ) պահանջներին համապատասխան
• Գործունեությունը ծավալում են անձնակենտրոն սկզբունքով, արձանագրում են յուրաքանչյուր սովորողի առանձնահատկությունները, հետաքրքրությունները և կազմակերպում են գործունեություն՝ նպաստելով սովորողի ներդաշնակ զարգացմանը
• Ստեղծում են խմբային դրական և բարենպաստ մթնոլորտ՝ արդյունավետ փոխհարաբերությունների ձևավորման և հաստատման համար
• Ակտիվ համագործակցում են ծնողների, ուսուցիչների և այլ աշխատակիցների հետ
• Մանկավարժը իրականացնում է նաև մատենավարման և այլ թղթաբանական աշխատանքներ
Պահանջվող որակավորումները
Պահանջները`
• Բարձրագույն կրթություն՝ ցանկալի է մանկավարժության (կրթության կազմակերպման) և/կամ հոգեբանության ոլորտում
Պետք է կարողանան՝
• գրագետ կիրառել մանկավարժական մոտեցումները
• իրավիճակները վերլուծել, գնահատել և համապատասխան արձագանքով հետադարձ կապ ապահովել
• թիմով աշխատել, համագործակցել սաների, գործընկերների հետ
• դրսևորել կազմակերպչական հմտություններ
• գրագետ, արտահայտիչ և մատչելի խոսել
• Միջազգային բակալավրիատի, Ռաունդ Սքուերի գաղափարախոսությունները, պահանջները, ինչպես նաև այլ նորարարական գաղափարներ սովորելու և կիրառելու պատրաստակամ լինել
• անգլերենով կամ այլ օտար լեզուներով կարդալ, հաղորդակցվել և/կամ կատարելագործվելու պատրաստակամություն դրսևորել
• տիրապետել համակարգչային բազային հմտություններին
Նախնական ընտրություն անցած թեկնածուները կհրավիրվեն մրցույթի: (Եթե մինչև 31.05.2024 Ձեզ հետ կապ չենք հաստատել, ուրեմն Ձեր թեկնածությունը չի դիտարկվել նշված աշխատանքի համար):

4. Pedagogue, Student leader
• The pedagogue works at the middle school, while the student leader works at the high school of the Lyceum
• The pedagogue and the student leader participate in the development and implementation of pedagogical-psychological and educational programs (events, meetings, excursions, discussions, etc.) in accordance with the requirements of the Lyceum's National program, as well as the International Baccalaureate (IB)
• The activities are carried out on a person-centered basis, the characteristics and interests of each learner are taken into account and the relevant activities are organized, contributing to the harmonious development of the learner
• They create a positive and supportive group atmosphere for building and maintaining effective relationships
• They actively cooperate with parents, teachers and other employees
• The pedagogue also carries out record keeping and other paperwork
• Higher education, preferably in the field of pedagogy (organization of education) and/or psychology
Should be able to:
• competently apply pedagogical approaches
• analyze, assess situations and provide feedback with an appropriate response
• work in a team, collaborate with students and colleagues
• react quickly in difficult situations, make effective decisions
• demonstrate organizational skills
• have a competent, expressive and comprehenisble speech
• willingly learn and apply the ideologies of International Baccalaureate and Round Square, its requirements, as well as other innovative ideas
• read, communicate in English or other foreign languages and/or demonstrate a willingness to improve language skills
• master basic computer skills
If we have not contacted you by 31.05.2024, then your candidacy has not been considered for the mentioned job.