գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Հիդրավլիկ ճարտարագիտության և ջրային ռեսուրսների կառավարման ինստիտուտի ղեկավար, Վիեննայի տեխնոլոգիական համալսարանի ջրային ռեսուրսների համակարգերի կենտրոնի տնօրեն, Վիեննա, Ավստրիա
Իգոր Նիկոլաևի Վլադիմիրով
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի սիբիրյան մասնաճյուղի աշխարհագրության ինստիտուտի տնօրեն, Իրկուտսկ, Ռուսաստան
Կարստեն Ռինկե
գիտությունների դոկտոր, Հելմհոլցի անվան շրջակա միջավայրի հետազոտությունների կենտրոն (UFZ), Լճերի հետազոտությունների բաժնի պրոֆեսոր, Մագդեբուրգ, Գերմանիա
Չեն Յանինգ
գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Սինցզյանի էկոլոգիայի և աշխարհագրության ինստիտուտ, Չինաստանի գիտությունների ակադեմիա, Չինաստան
Սերգեյ Անատոլիի Դոբրոլյուբով
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի թղթակից անդամ, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական ​​համալսարանի աշխարհագրության ֆակուլտետի դեկան, Մոսկվա, Ռուսաստան
Ջոսեպ Վիլա-Սուբիրոս
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, դոցենտ, Ժիրոնայի համալսարան, Արվեստի և տուրիզմի ֆակուլտետ, Աշխարհագրության բաժին, Շրջակա միջավայրի ինստիտուտ, Ժիրոնա, Կատալոնիա, Իսպանիա
Վոլֆ Տյումպլինգ
գիտությունների դոկտոր, Հելմհոլցի անվան շրջակա միջավայրի հետազոտությունների կենտրոն, Լճերի հետազոտությունների բաժնի պրոֆեսոր, Մագդեբուրգ, Գերմանիա
Նատալյա Լեոնիդի Ֆրոլովա
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական ​​համալսարան, Աշխարհագրության ֆակուլտետ, Ցամաքի հիդրոլոգիայի ամբիոնի վարիչ, Մոսկվա, Ռուսաստան
Վլադիմիր Նիկոլայի Կուդրյավցև
ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի պետական ջրաօդերևութաբանության համալսարան, արբանյակային օվկիանոսագիտության լաբորատորիայի վարիչ, Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստան
Հովիկ Յախշիբեկի Սայադյան
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Գերմանիայի միջազգային համագործակցության գործակալություն, Երևան, Հայաստան
Վյաչեսլավ Գեորգիի Բուրլով
տեխնիկական գիտությունների դոկտոր, Պետրոս Մեծի անվան Սանկտ Պետերբուրգի պոլիտեխնիկական համալսարան, Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստան
Յուրի Ալեքսանդրի Ֆեդորով
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Հարավային դաշնային համալսարան, Ֆիզիկական աշխարհագրության, էկոլոգիայի և շրջակա միջավայրի պահպանության ամբիոնի վարիչ, Դոնի Ռոստով, Ռուսաստան
Պյոտր Ստեփանի Լոպուխ
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, Բելառուսի պետական ​​համալսարանի աշխարհագրության և երկրաինֆորմատիկայի ֆակուլտետի ընդհանուր երկրաբանության և հիդրոօդերևութաբանության ամբիոնի պրոֆեսոր, Մինսկ, Բելառուս
Վլադիմիր Բենիամինի Սևաստյանով
աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Տոմսկի պետական ​​ազգային հետազոտական ​​համալսարան, Տոմսկ, Ռուսաստան
Ալեքսանդր Վալենտինի Օլչև
աշխարհագրական գիտությունների թեկնածու, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Մոսկվայի պետական ​​համալսարանի աշխարհագրության ֆակուլտետ, օդերևութաբանության և կլիմայագիտության ամբիոն, Մոսկվա, Ռուսաստան
Լևոն Վանոյի Ազիզյան
տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն, Երևան, Հայաստան
Կարեն Արամայիսի Ղազարյան
կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի դեկան, Էկոլոգիայի և բնության պահպանության ամբիոնի դոցենտ, Կիրառական էկոլոգիայի և շրջակա միջավայրի հետազոտությունների լաբորատորիայի վարիչ, Երևան, Հայաստան
Վազգեն Տորքի Անդրեասյան
գիտությունների դոկտոր, Ֆրանսիայի ազգային գյուղատնտեսության, սննդի և շրջակա միջավայրի գիտահետազոտական ինստիտուտ (INRAE), ցամաքային ջրային համակարգերի բաժնի տնօրեն, Ֆրանսիա
Միխայիլ Ալեքսանդրի Լոկոշչենկո
աշխարհագրական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, առաջատար գիտաշխատող, Մոսկվայի պետական ​​համալսարան, Աշխարհագրության ֆակուլտետ, Օդերևութաբանության և կլիմայագիտության ամբիոն, Մոսկվա, Ռուսաստան
Ամալյա Էդվարդի Միսակյան
տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հիդրոլոգիայի ծառայության պետ, Երևան, Հայաստան
Օլեսյա Վլադիմիրի Նազարենկո
աշխարհագրական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, Հարավային դաշնային համալսարան, Երկրի գիտությունների ինստիտուտ, Ֆիզիկական աշխարհագրության, էկոլոգիայի և շրջակա միջավայրի պահպանության ամբիոն, Դոնի Ռոստով, Ռուսաստան

Doctor of Sciences, Professor, Head of the Institute of Hydraulic Engineering and Water Resources Management; Director of the Centre for Water Resource Systems, Vienna University of Technology, Vienna, Austria
Igor Nikolaevich Vladimirov
Doctor of Geographical Sciences, Professor; Director of the Institute of Geography, Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences, Irkutsk, Russia
Karsten Rinke
Doctor of Sciences, Department of Lake Research, Helmholtz Centre for Environmental Research (UFZ), Magdeburg, Germany
Chen Yaning
Doctor of Sciences, Professor; Xinjiang Institute of Ecology and Geography, Chinese Academy of Sciences, China
Sergey Anatolyevich Dobrolyubov
Doctor of Geographical Sciences, Professor; Corresponding Member of the Russian Academy of Sciences; Academician of the Russian Academy of Sciences; Dean of the Faculty of Geography, Lomonosov Moscow State University, Moscow, Russia
Josep Vila-Subiros
Doctor of Geographical Sciences, Associate Professor; University of Girona, Faculty of Arts and Tourism, Department of Geography, Institute of Environment, Girona, Catalonia, Spain
Wolf Tümpeling
Natalia Leonidovna Frolova
Doctor of Geographical Sciences, Professor; Lomonosov Moscow State University, Faculty of Geography, Head of the Department of Land Hydrology, Moscow, Russia
Vladimir Nikolaevich Kudryavtsev
Doctor of Physical and Mathematical Sciences, Professor; Head of the Satellite Oceanography Laboratory, Russian State Hydrometeorological University, Saint Petersburg, Russia
Doctor of Geographical Sciences, Professor; German Agency for International Cooperation (GIZ), Yerevan, Armenia
Viacheslav Georgievich Burlov
Doctor of Technical Sciences; Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University, Saint Petersburg, Russia
Yuri Alexandrovich Fedorov
Doctor of Geographical Sciences, Professor; Head of the Department of Physical Geography, Ecology, and Nature Conservation, Southern Federal University, Rostov-on-Don, Russia
Pyotr Stepanovich Lopukh
Doctor of Geographical Sciences; Department of General Geology and Hydro-Meteorology, Faculty of Geography and Geoinformatics, Belarusian State University, Minsk, Belarus
Vladimir Beniaminovich Sevastyanov
Doctor of Geographical Sciences, Professor; Tomsk State National Research University, Tomsk, Russia
Alexander Valentinovich Olchev
Candidate of Geographical Sciences, Doctor of Biological Sciences, Professor; Lomonosov Moscow State University, Faculty of Geography, Department of Meteorology and Climatology, Moscow, Russia
Levon Azizyan
Candidate of Technical Sciences; Director of the Hydrometeorology and Monitoring Center, Ministry of Environment of the Republic of Armenia, Yerevan, Armenia
Doctor of Biological Sciences, Dean of the Faculty of Biology; Associate Professor, Chair of Ecology and Nature Conservation; Head of the Applied Ecology and Environmental Research Laboratory, Yerevan State University, Yerevan, Armenia
Vazgen Andreasyan
Doctor of Sciences; Director of the Department of Terrestrial Water Systems, French National Research Institute for Agriculture, Food and Environment, France
Mikhail Alexandrovich Lokoshchenko
Candidate of Geographical Sciences, Associate Professor, Leading Researcher; Lomonosov Moscow State University, Faculty of Geography, Department of Meteorology and Climatology, Moscow, Russia
Amalya Misakyan
Candidate of Technical Sciences; Head of the Hydrology Service, Hydrometeorology and Monitoring Center, Ministry of Environment of the Republic of Armenia, Yerevan, Armenia
Olesya Vladimirovna Nazarenko
Candidate of Geographical Sciences, Associate Professor; Southern Federal University, Institute of Earth Sciences, Department of Physical Geography, Ecology, and Nature Conservation, Rostov-on-Don, Russia