3. ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2024
Մայիսի 16-ին՝ ժամը 12։00-ից, սիրով հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու «ԲանՈՒԳործ. ԵՊՀ էքսպո-2024»-ին՝ նվիրված ԵՊՀ հիմնադրման 105-ամյակին։
«ԲանՈՒԳործ. ԵՊՀ էքսպո-2024»-ն ընձեռում է բացառիկ հնարավորություն՝ մեկ հարկի տակ հավաքելով դիմորդներին, ուսանողներին, շրջանավարտներին, համալսարանական ստորաբաժանումներին և գործատուներին։ «ԲանՈՒԳործ»-ի շրջանակում դիմորդները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու մրցունակ կրթական ծրագրերին, ուսանողները` հանդիպելու իրենց ապագա գործատուներին, իսկ գործատուները՝ ներկայացնելու իրենց գործունեությունն ու ընձեռած աշխատանքային հնարավորությունները։
Տոնական միջոցառման շրջանակում կազմակերպվելու են՝
Կարիերայի տոնավաճառ
Կարիերայի տոնավաճառի շրջանակում հայաստանյան ավելի քան 45 լավագույն կազմակերպություններ բանկային, կապի, սպասարկման, արտադրական, կրիպտոարժույթների, արդյունաբերական, միջազգային զարգացման, պետական, մշակութային, գիտահետազոտական ոլորտներից այցելուներին կներկայացնեն առկա աշխատանքային հնարավորությունները, կանցկացնեն հարցազրույցներ, կկազմակերպեն մրցույթներ, կհամալրեն իրենց աշխատակազմերը և կխոսեն ձեռքբերումներից։
Կրթության տոնավաճառ
• ԵՊՀ ֆակուլտետները, ինստիտուտներն ու կենտրոնները, ինչպես նաև  ԵՊՀ ՍԹԵՄ ավագ դպրոցը կներկայացնեն իրենց կրթական ծառայությունները։
• ԵՊՀ մի շարք ստորաբաժանումներ կներկայացնեն լրացուցիչ կրթության, փորձնակության և կամավորական աշխատանքի ծրագրերը, կկազմակերպեն վիկտորինաներ, մրցույթներ։
• ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը կներկայացնի իր կրթական ծառայությունները և կիրառական արվեստի ֆակուլտետի ուսանողների աշխատանքների ցուցահանդեսը։
• ԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնը կկազմակերպի «ԵՊՀ-105» խորագրով իմպրովիզացիոն էտյուդի, լուսանկարչական, նկարչության, երգի և պարի մրցույթներ։
Բանախոսություններ գործի մասին
• Տարբեր ոլորտների անվանի և հաջողության հասած անհատներ կներկայացնեն բանախոսություններ, կպատմեն իրենց փորձի, կրթական և աշխատանքային անցած ճանապարհի մասին։
• Առանձին հանդիպում կկազմակերպվի գրականության և գրահրատարակչության ոլորտների ներկայացուցիչների հետ։
• Ուսանողներին հնարավորություն կտրվի մասնակցելու «Fish bowl» քննարկմանը և խոսելու կրթական գործընթացում իրենց մոտիվացնող և դեմոտիվացնող գործոնների մասին։
Միջոցառումը կեզրափակվի տոնական համերգով, որի ընթացքում ելույթ կունենան ԵՊՀ երգչախումբը, պարի համույթը, «YSU» և «By The Way» բենդերը և երգչուհի Սրբուկը։ Համերգի ժամանակ կհայտարարվեն մշակութային մրցույթների և «ԵՊՀ տարվա լավագույն ուսանող» մրցույթի արդյունքները։
Կոնտակտային տվյալներ
Աշակերտական այցերին առնչվող հարցերի դեպքում դիմել ԵՊՀ ընդունելության և դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոն

3. Learn & Work: YSU EXPO-2024
We are excited to invite you to the "Learn & Work: YSU EXPO- 2024", dedicated to the 105th anniversary of the Yerevan State University. Join us on May 16th starting at 12:00 p.m.
"Learn & Work: YSU EXPO- 2024" offers a unique opportunity to gather applicants, students, graduates, university divisions, and employers under one roof. Within the Expo’s framework, applicants will be acquainted with competitive educational programs, while students will be able to meet their future employers, and employers will be able to present their activities and career opportunities.
The overall event offers a comprehensive experience, encompassing:
Within the framework of the Career Fair, more than 45 best Armenian organizations from the banking, communication, service, manufacturing, crypto-currency, industrial, international development, public, cultural, and research sectors will present the available job opportunities to the visitors, conduct interviews, organize competitions, expand their staff and talk about their achievements.
Education Fair
• YSU faculties, institutes and centers, as well as YSU STEM High School will present their educational services.
• Various YSU divisions will present the programs of additional education, traineeship and volunteer work, will organize quizzes and competitions.
• YSU Ijevan Branch will present its educational services, including the exhibition of works of students from the Applied Arts Faculty.
• YSU Charles Aznavour Cultural Center will organize improvisational etude,  photography, drawing, song and dance competitions under the title "YSU-105".
Speeches About Jobs
• Renowned and successful figures from various fields will make speeches on their experiences, educational and career paths.
• A separate meeting will be organized with representatives from the literature and book publishing industry.
• Students will be given the opportunity to participate in the Fishbowl discussion and talk about motivating and demotivating factors in their educational journey.
The event will be wrapped up with a festive concert featuring performances by the YSU choir, dance ensemble, "YSU" and "By The Way" bands and singer Srbuk. During the concert, the results of the cultural competitions and the " YSU Best Student" competitions will be announced.
For questions related to student visits, contact the YSU Center for Admissions and Affairs with Applicants