3. «Տարածաշրջանային կրիմինալոգիական համաժողով. հեռանկարներ և մարտահրավերներ հանցավորության դեմ պայքարում» միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
25.09.25 - 26.09.25
«Տարածաշրջանային կրիմինալոգիական համաժողով. հեռանկարներ և մարտահրավերներ հանցավորության դեմ պայքարում» միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. սեպտեմբերի 25-26-ը՝ ժամը 10:00-16:00-ն, ԵՊՀ Պալեանների անվան դահլիճում Իրավագիտության ֆակուլտետի և «Կոնրադ Ադենաուր» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ կկազմակերպվի «Տարածաշրջանային կրիմինալոգիական համաժողով. հեռանկարներ և մարտահրավերներ հանցավորության դեմ պայքարում» խորագրով միջազգային գիտաժողով:
Գիտաժողովին կմասնակցեն պրոֆեսոր Յորգ Քինցինգը (ԳԴՀ Թյուբինգենի համալսարանի կրիմինալոգիայի ինստիտուտի տնօրեն), պրոֆեսոր Յոհաննա Ռինչանուն (ԳԴՀ Մաքս Պլանկի հանցավորության, անվտանգության և իրավունքի ինստիտուտ), պրոֆեսոր Մորիս Շալիկաշվինին (Թբիլիսիի պետական համալսարան), Բաչանա Ջիշկարիանին (Վրացական, գերմանական և միջազգային քրեական իրավունքի ինստիտուտի տնօրեն):

3. International Conference at YSU: "Regional Criminological Conference: Perspectives and Challenges in Combating Crime"
25.09.25 - 26.09.25
International Conference at YSU: "Regional Criminological Conference: Perspectives and Challenges in Combating Crime"
Balian Hall, YSU
On September 25–26, 2025, from 10:00 a.m. to 4:00 p.m., in YSU Balian Hall, an international conference titled "Regional Criminological Conference: Perspectives and Challenges in Combating Crime" will be held, organized by the Faculty of Law and the Konrad Adenauer Foundation.
The conference will feature distinguished participants, including:
• Professor Jörg Kinzig, Director of the Institute of Criminology at the University of Tübingen, Germany
• Professor Johanna Rinceanu from the Max Planck Institute for the Study of Crime, Security and Law, Germany