3. Պրոֆեսոր Նորիակի Նիշիյամայի հետ հանդիպում ԵՊՀ-ում
Ս․թ․ դեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 13։30-ին, ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետում «Համայնքահենք ժառանգության կայուն պահպանություն և զբոսաշրջության զարգացում» թեմայով դասախոսություն կկարդա Հոկայդոյի համալսարանի զբոսաշրջության կիրառական ուսումնասիրությունների կենտրոնի պրոֆեսոր Նորիակի Նիշիյաման։
Դասախոսությունը տեղի կունենա Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA) և ԵՊՀ-ի միջև գործակցության շրջանակում՝ նպատակ ունենալով հայ հանրությանը ներկայացնելու ճապոնական մոդեռնիզացիայի ուղին, ինչպես նաև Ճապոնիայի մշակույթը, պատմությունը, տնտեսությունն ու քաղաքականությունը։
Դասախոսությունը կհետաքրքրի զբոսաշրջության, ճարտարապետության կամ քաղաքաշինության ոլորտներն ուսումնասիրող ուսանողներին և հետազոտողներին։

3. Meeting with Professor Noriaki Nishiyama
On December 12, 2025, at 1:30 p.m., YSU Faculty of Geography and Geology will host Professor Noriaki Nishiyama from the Center for Applied Tourism Studies at Hokkaido University to deliver a lecture on the topic "Sustainable Preservation of Community-Based Heritage and Tourism Development".
The lecture is organized within the framework of cooperation between the Japan International Cooperation Agency (JICA) and Yerevan State University, aiming to introduce the Armenian public to the Japanese path of modernization, as well as Japanese culture, history, economy, and politics.
The lecture will be of particular interest to students and researchers studying tourism, architecture, or urban planning.