3. «Կլիմայի փոփոխություն, արդարություն և մարդու իրավունքներ» խորագրով միջազգային եռօրյա գիտաժողով ԵՊՀ-ում
15.04.26 - 17.04.26
«Կլիմայի փոփոխություն, արդարություն և մարդու իրավունքներ» խորագրով միջազգային եռօրյա գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. ապրիլի 15-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում կմեկնարկի «Կլիմայի փոփոխություն, արդարություն և մարդու իրավունքներ» խորագրով միջազգային եռօրյա գիտաժողովը:
Գիտաժողովը կազմակերպում է ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնը («Գլոբալ կամպուս Կովկասի»)՝ «Գլոբալ կամպուս Կենտրոնական Ասիայի» և Ժան Մոնեի «Ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն» եվրոպական հետազոտությունների գերազանցության կենտրոնի (DeHuRiS, ԵՈւԿ) հետ համագործակցությամբ «Right Livelihood» հիմնադրամի «Կլիմա և հակամարտություններ. հատուցում և կանխարգելում» ծրագրի շրջանակում։

3. International Three-Day Conference on Climate Change, Justice and Human Rights at YSU
On April 15, 2026, at 10:00, in the Academic Council Session Hall of Yerevan State University, the international three-day conference on "Climate Change, Justice and Human Rights" will commence.
The conference is organized within the framework of the Right Livelihood "Climate and Conflicts: Redress and Prevention" project, implemented by the Global Campus Caucasus (Center for European Studies (CES), Yerevan State University) in cooperation with the Global Campus Central Asia, and the Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights and Security (DeHuRiS, CES).
Conference Schedule
• April 15, 2026: 10:00–15:45
• April 16, 2026: 09:30–17:00
• April 17, 2026: 10:00–15:30
The working languages will be English and Armenian. Simultaneous English–Armenian interpretation will be provided throughout the conference.