3. «Քիմիայի մոլ-2026» գիտության դպրոցը ԵՊՀ-ում
Ս.թ. հունիսի 8-ին՝ ժամը 9:30-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում կմեկնարկի «Քիմիայի մոլ-2026» գիտության դպրոցը՝ նախատեսված երիտասարդ գիտնականների, ասպիրանտների, մագիստրատուրայի, բակալավրիատի ուսանողների և ավագ դպրոցի աշակերտների համար:
«Քիմիայի մոլ-2026» գիտության դպրոցը կտևի 2 օր.
• 08.06.2026-ին՝ ժամը 9:30-17:00-ն,
• 09.06.2026-ին՝ ժամը 9:30-16:30-ը:
Գիտության դպրոցի շրջանակում տարբեր երկրների՝ միջազգային ճանաչում ունեցող առաջատար մասնագետները հանդես կգան քիմիայի տարբեր բնագավառների վերաբերյալ դասախոսություններով, ինչպես նաև քիմիայի ժամանակակից ու հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ խորհրդատվությամբ:
Փակման արարողությանը կմասնակցեն Քիմիայի ֆակուլտետի դեկան, ք.գ.թ., դոցենտ Արմեն Գալստյանը, Ֆարմացիայի ինստիտուտի տնօրեն, ք․գ․թ․, դոցենտ Աննա Մկրտչյանը, ՀՀ ԳԱԱ ինստիտուտների ներկայացուցիչներ և ոլորտի գործարարներ:

3. Chemistry Mall-2026: Science School at YSU
On June 8, 2026, at 9:30, the opening of the Chemistry Mall-2026 will take place at the YSU Academic Council Session Hall. The program is designed for young scientists, doctoral candidates, master's and bachelor's students, as well as high school students.
The science school will run for two days:
• June 8, 2026: 9:30-17:00
• June 9, 2026: 9:30-16:30
Within the framework of the program, internationally recognized leading experts from different countries will deliver lectures on various fields of chemistry and provide guidance on contemporary and promising research directions in the discipline.
The closing ceremony will be attended by the Dean of the Faculty of Chemistry, Associate Professor, PhD in Chemistry Armen Galstyan; Director of the Institute of Pharmacy, Associate Professor, PhD in Chemistry Anna Mkrtchyan; representatives of institutes of the National Academy of Sciences of Armenia; and industry professionals.