5. «Մարքեթինգային հաղորդակցություն և բիզնես խոսույթ. հեռանկարներ և մարտահրավերներ»․ մասնագիտական սիմպոզիում ԵԼՀ ֆակուլտետում
«Մարքեթինգային հաղորդակցություն և բիզնես խոսույթ. հեռանկարներ և մարտահրավերներ»․ մասնագիտական սիմպոզիում ԵԼՀ ֆակուլտետում
Ապրիլ 10, 2025
ԵՊՀ ISTC ինովացիոն կենտրոնի դահլիճում ս․թ․ ապրիլի 10-11-ը անցկացվեց մասնագիտական սիմպոզիում՝ «Մարքեթինգային հաղորդակցություն և բիզնես խոսույթ. հեռանկարներ և մարտահրավերներ» («Marketing Communication and Business Discourse: Perspectives and Challenges») խորագրով։ Սիմպոզիումը կազմակերպվել էր ԵՊՀ եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի միջմշակութային հաղորդակցության անգլերենի ամբիոնի նախաձեռնությամբ։
Այն համախմբել էր մարքեթինգային հաղորդակցության ոլորտի առաջատար մասնագետների, փորձագետների, գիտնականների, տվյալ ամբիոնի՝ գործարար հաղորդակցության ոլորտում իրենց դիրքերն ամրապնդած շրջանավարտների, ինչպես նաև մագիստրանտների՝ համատեղելու նրանց տեսական գիտելիքը, գործնական փորձն ու նորարարական մոտեցումները։
Միջոցառման շրջանակում տեղի ունեցավ նաև «Ինչպե՞ս է արհեստական բանականությունը փոխում մեր կյանքը» («How is AI Changing Our Lives») խորագրով պանելային քննարկում, որի ընթացքում ոլորտի առաջատար մասնագետները ներկայացրին արհեստական բանականության ազդեցությունը մեր առօրյայի, մասնագիտական ոլորտների ու համաշխարհային շուկայի վրա՝ բացահայտելով դրա ընձեռած հնարավորություններն ու մարտահրավերները։
Սիմպոզիումի կարևոր բաղադրիչներից մեկը նաև գործնական աշխատաժողով-քննարկումն էր, (Simulation Game), որը հնարավորություն տվեց մասնակիցներին խորացնելու իրենց գործարար հաղորդակցության, բանակցությունների վարման, որոշումների կայացման և թիմային աշխատանքի հմտությունները։
Սիմպոզիումի ավարտին մասնակիցները գործնական շրջայց կատարեցին ՄԱՊ կոնյակի և գինու գործարան՝ գինեգործության բիզնեսի գովազդման առանձնահատկություններին ծանոթանալու նպատակով։

5. Symposium titled "Marketing Communication and Business Discourse: Perspectives and Challenges" held at Faculty of European Languages and Communication
Symposium titled "Marketing Communication and Business Discourse: Perspectives and Challenges" held at Faculty of European Languages and Communication
April 10, 2025
On April 10-11 of this year, a professional symposium titled "Marketing Communication and Business Discourse: Perspectives and Challenges" was held at ISTC Hall, Yerevan State University. The symposium was organized by the English Chair of Cross-Cultural Communication at YSU Faculty of European Languages and Communication.
The event brought together leading professionals, experts, and scholars in the field of marketing communication, as well as graduates of the chair who have strengthened their positions in the field of business communication, alongside master's students, with the aim of exchanging theoretical knowledge, practical experience, and innovative approaches.
A panel discussion titled "How Artificial Intelligence is Changing Our Lives" took place, where leading industry experts presented the impact of artificial intelligence on our daily lives, professional sectors, and the global market, revealing both the opportunities and challenges it presents.
One of the key components of the symposium was the "Simulation Games in Business Communication" workshop, which allowed participants to deepen their skills in business communication, negotiations, decision-making, and teamwork.
After the symposium, participants visited the MAP brandy and wine factory to explore the peculiarities of advertising in the wine-making business.