5. Վաստակի արժևորում. ԵԼՀ ֆակուլտետի պրոֆեսոր Սեդա Գասպարյանը պարգևատրվել է շնորհակալագրով
Բանասիրական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ, Երևանի պետական համալսարանի եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի անգլիական բանասիրության ամբիոնի պրոֆեսոր Սեդա Քերոբի Գասպարյանը ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի առթիվ արժանացել է շնորհակալագրի:
Սեդա Գասպարյանի բազմամյա գիտամանկավարժական գործունեությունը, լեզվաբանության ոլորտում ունեցած նշանակալի ներդրումը և Երևանի պետական համալսարանի միջազգային համագործակցության զարգացման գործում ունեցած բացառիկ ավանդը բարձր գնահատանքի են արժանանում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս։
Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի՝ պրոֆեսոր Սեդա Գասպարյանին հանձնած շնորհակալագիրը վերջինիս երկարամյա նվիրյալ աշխատանքի, գիտամանկավարժական ակնառու գործունեության և համալսարանի զարգացման գործում ունեցած բացառիկ վաստակի բարձր գնահատականն է:
Պրոֆեսոր Սեդա Գասպարյանի ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Ռուսաստանի Դաշնության Պյատիգորսկի պետական համալսարանը, որում ընդգծվում է պրոֆեսորի ունեցած ավանդը երկու բուհերի միջև կրթական, գիտական կապերի ամրապնդման և զարգացման գործում:

Seda Gasparyan, Doctor of Philology, Professor at the Chair of English Philology of the YSU Faculty of European Languages and Communication, and corresponding member of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, has been awarded a certificate of appreciation on the occasion of her 80th birthday.
Gasparyan's many years of scientific and pedagogical activity, significant contribution to the field of linguistics and exceptional role in developing Yerevan State University's international cooperation are highly valued both in Armenia and beyond.
The certificate of appreciation presented to Professor Seda Gasparyan by YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan is a recognition of her many years of dedicated work, outstanding scientific and pedagogical activity and exceptional service to the development of the university.
Pyatigorsk State University of the Russian Federation also sent a congratulatory message on the occasion of Professor Seda Gasparyan's 80th birthday, highlighting her contribution to strengthening and developing educational and scientific ties between the two universities.