5. Լավագույն ավարտական աշխատանք և մագիստրոսական թեզ. մրցույթ «Երկրաբանություն» կրթական ծրագրի ուսանողների համար
Լավագույն ավարտական աշխատանք և մագիստրոսական թեզ. մրցույթ «Երկրաբանություն» կրթական ծրագրի ուսանողների համար
Հունվար 16, 2024
ԽՍՀՄ և ՀՀ կրկնակի պետական դափնեկիր, երկրաբանահանքաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, անվանի երկրաբան Պետրոս Ալոյանի անվան հիմնադրամը հայտարարում է Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի «Երկրաբանություն» մասնագիտության առկա և հեռակա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի ուսանողների համար մրցույթ:
Հիմնադրամը բակալավրիատի և մագիստրատուրայի լավագույն ավարտական աշխատանք (մագիստրոսական թեզ) ներկայացրած մեկական ուսանողի կշնորհի 1500 եվրոյին համարժեք ՀՀ դրամ մրցանակ:
Լավագույն ավարտական աշխատանքը (մագիստրոսական թեզը) կընտրվի մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից՝ հետևյալ չափանիշներով՝
- աշխատանքի արդիականության հիմնավորում,
- աշխատանքում տեսական և (կամ) կիրառական բնույթի նորարարական առաջարկների առկայություն,
- ստացված արդյունքների և դրանց վերլուծության հիմնավորում:
«Երկրաբանություն» կրթական ծրագրի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսի բոլոր ուսանողները այս մրցույթի շահառուներ են:
Նշենք, որ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի «Երկրաբանություն» մասնագիտության առկա և հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի ուսանողների 2024 թ. ավարտական աշխատանքը (մագիստրոսական թեզը) արդեն իսկ դիտարկվում է այս մրցույթի շրջանակում:

5. The best graduation paper: competition for undergraduate and graduate students from "Geology" educational program
The best graduation paper: competition for undergraduate and graduate students from "Geology" educational program
January 16, 2024
The Foundation named after Petros Aloyan, double laureate of state awards of the USSR and RA, Doctor of Geological and Mineralogical Sciences, professor and famous geologist, announces a competition for undergraduate and graduate students studying in full-time and part-time mode in the "Geology" educational program, Faculty of Geography and Geology, Yerevan State University.
The foundation will award two students with the best graduation paper (one for Bachelor’s degree and one for Master’s degree) a cash prize in Armenian drams equivalent to 1,500 Euros.
The best graduation paper will be selected by a professional committee based on the following criteria:
- justification of the relevance of the paper,
- presence of innovative proposals of a theoretical and (or) applied nature in the paper,
- justification and analysis of the obtained results.
All undergraduate and graduate students of the "Geology" educational program are beneficiaries of this competition.
It should be noted that the graduation papers (Bachelor’s and Master’s degrees) of the students studying in full-time and part-time mode in the "Geology" educational program, Faculty of Geography and Geology, Yerevan State University (2023-2024 academic year) are already under review within the scope of this competition.