5. Յաշի Ալեքսանդրու Յոհան Կուզայի համալսարանի դասախոս Միհայի Բուլայի դասախոսությունը ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի «Սերվիս» կրթական ծրագրի ուսանողների համար դասախոսությամբ հանդես եկավ Յաշի Ալեքսանդրու Յոհան Կուզայի համալսարանի (Ռումինիա) աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի դասախոս, աշխ․ գիտ․, թեկն․ Միհայի Բուլայը։
Բանախոսն ուսանողներին ներկայացրեց ծառայությունների ոլորտում կայուն ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվելու սկզբունքները, կայուն բիզնես հիմնադրելու գործընթացը, ինչպես նաև նորարարական կայուն բիզնեսների օրինակներ՝ համադրելով դրանց մեկնաբանությունը սեփական փորձով ձեռք բերած գիտելիքներով ու հմտություններով։
Դասախոսությունն ամփոփվեց խմբային աշխատանքով, որի շրջանակում մշակված աշխատանքային հատուկ թերթիկի օգնությամբ մասնակիցները ներկայացրին ծառայությունների ոլորտում կայուն բիզնեսի սեփական գաղափարները։

5. Mihai Bulai from Alexandru Ioan Cuza University delivers lecture at YSU
Mihai Bulai, a lecturer at the Faculty of Geography and Geology at Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania), and Candidate of Geographical Sciences, delivered a lecture to students of the "Service" educational program at the Faculty of Geography and Geology, Yerevan State University.
The speaker introduced students to the principles of sustainable entrepreneurial activity in the service sector, the process of establishing a sustainable business, as well as examples of innovative sustainable businesses, combining theoretical explanations with practical knowledge and skills gained through his own experience.
The lecture concluded with a group activity, during which participants presented their own sustainable business ideas in the service sector using a specially designed worksheet.