5. ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետում էր Տրնավայի համալսարանի պատվիրակությունը
ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետ էր այցելել Սլովակիայի Սուրբ Կիրիլի և Մեթոդիոսի անվան համալսարանի զանգվածային հաղորդակցության ֆակուլտետի արվեստի հաղորդակցության ամբիոնի վարիչ Զորա Խուդիկովան և նույն համալսարանի Լեզվական հաղորդակցության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Հանա Պրավդովան:
Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան Նաղաշ Մարտիրոսյանը ս.թ. հունիսի 10-ին ընդունեց Սլովակիայից ժամանած գործընկերներին: Հանդիպմանը ներկա էր Տպագիր և հեռարձակվող լրատվամիջոցների ամբիոնի վարիչ Տարոն Դանիելյանը, դեկանի օգնական Սաթեն Գրիգորյանը և «Journalist.am»-ի պատասխանատու խմբագիր Սահականուշ Պետրոսյանը:
Ն. Մարտիրոսյանը ներկայացրեց ֆակուլտետում դասավանդվող կրթական ծրագրերը, առկա հնարավորությունները և լրատվադաշտի հետ աշխատանքի հիմնական ուղղությունները: Հյուրերը, փաստելով, որ կրթագիտական գործունեության ոլորտում ընդհանրությունները շատ են, առաջարկեցին համագործակցության հնարավոր ուղիներ՝ որպես առաջնահերթություն դիտարկելով համատեղ մագիստրոսական ծրագրի ստեղծման գաղափարը:
Հանդիպումն ավարտվեց պատվիրակության՝ ֆակուլտետի հեռուստա-ռադիոստուդիաներում և համակարգչային լսարաններում կատարած շրջայցով:

5. Delegation from a university in Trnava visits YSU Faculty of Journalism
On June 10, a delegation from the Faculty of Mass Media Communication at the University of St. Cyril and Methodius in Slovakia visited the Faculty of Journalism at Yerevan State University. The delegation included Zora Hudíková, Head of the Department of Artistic Communication, and Professor Hana Pravdova, Head of the Department of Language Communication.
The delegation was received by Naghash Martirosyan, Dean of the Faculty of Journalism. Also present at the meeting were Head of the Chair of Print and Broadcast Media Taron Danielyan, Dean’s Assistant Saten Grigoryan, and Chief Editor of Journalist.am Sahakanush Petrosyan.
N. Martirosyan presented the educational programs offered by the faculty, the available opportunities, and the main areas of collaboration with the media. The guests noted many commonalities in the academic sector and proposed potential avenues for cooperation, prioritizing the development of a joint master’s degree program.
Following the meeting, the delegation toured the faculty’s television and radio studios, as well as the computer laboratories.