5. Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետն ընդունեց առաջինկուրսեցիներին
ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետում տեղի ունեցավ նոր ուսումնական տարվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառում։
Առաջինկուրսեցիներին ողջունեցին ֆակուլտետի դեկան, պ․գ․թ․, դոցենտ Տիգրան Եփրեմյանը, ֆակուլտետի գրասենյակի ղեկավար-դեկանի տեղակալ, ք․գ․թ․ Գոռ Պետրոսյանը։ Որպես պատվավոր հյուր միջոցառմանը ներկա էր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը։
Դեկան Տիգրան Եփրեմյանը, շնորհավորելով առաջինկուրսեցիներին, ներկայացրեց Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը, ընդհանուր կառուցվածքը, մասնագիտացման հնարավորությունները, ամբիոններն ու գործող կենտրոնները, ուսումնասիրվող ուղղություններն ու առաջնահերթությունները։
ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հակիրճ ներկայացրեց ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով որակյալ կրթության կարևորությունը միջազգայնագետի կայացման ճանապարհին և փաստելով, որ ուսանողներն ընտրել են լավագույն մասնագիտություններից մեկը։

A solemn event marking the beginning of the new academic year was held at the YSU Faculty of International Relations.
The freshmen were welcomed by the Dean of the Faculty, Ph.D. Associate Professor Tigran Yepremyan, and the Deputy Dean and Head of the Faculty's Office, Ph.D. Gor Petrosyan. Secretary General of the RA Ministry of Foreign Affairs Davit Karapetyan was an honored guest at the event.
Dean Tigran Yepremyan congratulated the new students and introduced them to the Faculty of International Relations, outlining its general structure, specialization opportunities, chairs, research directions, and priorities.
Secretary General Davit Karapetyan briefly discussed Armenia's foreign policy priorities, underscoring the significance of quality education in becoming a distinguished international scholar. He also affirmed that the students have embarked on one of the best career paths.