5. ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը հյուրընկալեց նորեկներին
Ֆակուլտետի դեկան Հարություն Խաչիկյանը, դեկանի տեղակալ Աշոտ Պետրոսյանը, ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Մանանա Դավթյանը առաջինկուրսեցիների իրազեկման նպատակով կազմակերպված դասընթացի շրջանակում ներկայացրին ուսումնական ստորաբաժանումը, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման հիմնական սկզբունքները, ամբիոնները, կրթական ծրագրերը, ուսումնական գործընթացում թվային գործիքների կիրառման կարգը, դրանց օգտագործման անհրաժեշտությունը:
Հարություն Խաչիկյանը ներկայացրեց իրավագիտություն մասնագիտությանն առնչվող մանրամասները, կարիերայի հեռանկարները և պատասխանեց առաջինկուրսեցիներին հետաքրքրող հարցերին:
Ֆակուլտետի գրասենյակի աշխատակիցների համակարգված աշխատանքի շնորհիվ կարգավորվեցին առաջինկուրսեցիների փաստաթղթերի հետ կապված հարցերը:

5. YSU Law Faculty welcomes freshmen
Dean Harutyun Khachikyan, Deputy Dean Ashot Petrosyan, and President of the Faculty Student Council Manana Davtyan introduced the students to the educational structure, key principles of the learning process, and the chairs and educational programs available. They also outlined the use of digital tools in the educational framework and emphasized their importance.
Dean Khachikyan provided insights into the profession of lawyer, discussed career prospects, and addressed questions from the new students.
Additionally, thanks to the effective coordination of the faculty office staff, any issues related to the freshmen’s documentation were efficiently resolved.