5. Ավարտվեց ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի գիտական նստաշրջանը
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետում ամփոփվեց պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ասպիրանտների և հայցորդների գիտական նստաշրջանը:
Նստաշրջանի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ֆակուլտետի դեկան Հ. Խաչիկյանը: Նա նշեց, որ ֆակուլտետում տարիներ շարունակ անցկացվող նստաշրջանը արդյունավետ հարթակ է երիտասարդ գիտնականների աշխատանքների ներկայացման և հետագայում նաև գիտական հանդեսներում տպագրման համար:
Դեկտեմբերի 10-12-ին տեղի ունեցած գիտաժողովին զեկուցումներով հանդես եկան Քաղաքացիական իրավունքի, Քաղաքացիական դատավարության, Եվրոպական և  միջազգային իրավունքի, Պետության և իրավունքի տեսության և պատմության, Սահմանադրական իրավունքի, Քրեական դատավարության և կրիմինալիստիկայի և Քրեական իրավունքի ամբիոնների պրոֆեսորադասախոսական համակազմը, ասպիրանտներն ու հայցորդները:

The scientific session for the teaching staff, PhD students, and applicants was concluded at YSU Faculty of Law.
The Dean of the faculty, H. Khachikyan, delivered a welcoming speech at the opening of the session. He noted that the session, which has been held annually at the faculty for many years, serves as an effective platform for presenting the work of young scientists and subsequently publishing them in scientific journals.
The conference, held from December 10-12, was attended by the teaching staff, PhD students, and applicants from the chairs of Civil Law, Civil Procedure, European and International Law, Theory and History of State and Law, Constitutional Law, Criminal Procedure and Criminology, and Criminal Law.