5. Ճանաչողական այց Արդարադատության նախարարության «Օրենսդրական զարգացման կենտրոն» հիմնադրամ
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ՈւԳԸ նախաձեռնությամբ ընթացիկ տարվա դեկտեմբերի 13-ին մի խումբ ուսանողներ ճանաչողական այց կատարեցին Արդարադատության նախարարության «Օրենսդրական զարգացման կենտրոն» հիմնադրամ:
Հանդիպումը վարեցին հիմնադրամի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Ղարիբյանը և գրասենյակի ղեկավար Նունե Պեպանյանը։
Հանդիպման ընթացքում ուսանողներին ներկայացվեցին հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղությունները, վերջին տարիների ձեռքբերումները և նախաձեռնությունները։ Մասնավորապես քննարկվեցին դատական և իրավական բարեփոխումները և դրանց ընթացքը։
Խոսվեց նաև արբիտրաժի և հաշտարարության ոլորտում իրականացված բարեփոխումների մասին՝ անդրադառնալով դրանց հիմնական արդյունքներին և հեռանկարներին։ Հանդիպման ավարտին ընդգծվեց հիմնադրամի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունն ուսանողների հետ՝ նպաստելով նրանց մասնագիտական աճին։

5. Study visit to "Legislative Development Center" Foundation of the Ministry of Justice
On December 13, 2024, a group of students from YSU Faculty of Law, organized by the Student Scientific Society, made a study visit to the "Legislative Development Center" Foundation of the Ministry of Justice.
The meeting was led by Acting Director of the Foundation, Davit Gharibyan, and Head of the Office, Nune Pepanyan.
During the meeting, the students were introduced to the main directions of the foundation's activities, its achievements in recent years, and its initiatives. Specific discussions were held on judicial and legal reforms and their progress.
The reforms in the fields of arbitration and mediation were also discussed, with a focus on their key outcomes and future prospects. At the end of the meeting, the foundation's willingness to continue cooperation with students and contribute to their professional development was emphasized.