5. ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը հյուրընկալեց «Քվանտ» վարժարանի աշակերտներին
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ՈՒԳԸ-ն «Քվանտ» վարժարանի աշակերտական խորհուրդի հետ համատեղ հումանիտար հոսքի աշակերտների համար կազմակերպել էր ճանաչողական այց Իրավագիտության ֆակուլտետ:
Ֆակուլտետի դեկան  Հարություն Խաչիկյանը փետրվարի 20-ին կայացած հանդիպմանը ողջունեց աշակերտներին՝ նշելով, որ նմանօրինակ այցերը նպաստում են ապագա ուսանողների մասնագիտական կողմնորոշմանը, կրթական հետաքրքրությունների զարգացմանը: Դեկանը ներկայացրեց ֆակուլտետի կառուցվածքը, ընդունելության կարգը,  ուսումնառության սկզբունքները, ուսումնամեթոդական ծրագրերը և մասնագիտական հնարավորությունները: Աշակերտները ստացան իրենց հետաքրքրող հարցերի հստակ և բովանդակալից պատասխանները։
Այցը շարունակվեց իրավաբանական կլինիկայում, որտեղ ներկայացվեց կլինիկայի գործունեությունը: «Փախստականների իրավունք»  թեմայով բանախոսությամբ հանդես եկավ 4-րդ կուրսի ուսանողուհի, կլինիկայի իրավախորհրդատու Միլենա Աղասյանը:

5. YSU Faculty of Law hosts students from Quantum College
On February 20, the Student Scientific Society of the Faculty of Law, in collaboration with the Student Council of Quantum College, organized an introductory visit to the Faculty of Law for students of the humanities stream.
The Dean of the Faculty, Harutyun Khachikyan, welcomed the students during the meeting, emphasizing that such visits contribute to the professional orientation of future students and the development of their educational interests. The dean introduced the structure of the faculty, the admission process, educational principles, academic programs, and professional opportunities. The students received clear and informative answers to their questions of interest.
The visit continued with a tour of the Legal Clinic, where the clinic's activities were presented. Milena Aghasyan, a 4th-year student and legal advisor at the clinic, delivered a lecture on the topic "Refugee Law."