5. ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի թիմը՝ դատախաղ-մրցույթի հաղթող
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը  ներկայացնող թիմը մասնակցեց Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի կազմակերպած ապահովագրական իրավունքի ամենամյա դատախաղ-մրցույթին։
Ընթացիկ ուստարվա ապրիլի 12-13-ն անցկացվող մրցույթին մասնակցում էին Երևանի պետական համալսարանի, Հայ-ռուսական համալսարանի, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմերը։
Մրցույթն անցկացվում էր բանավոր և գրավոր փուլերով։ Գրավոր փուլի ընթացքում թիմերը ներկայացրել են իրենց պահանջ-դիմումներն ու պատասխանները, իսկ բանավոր փուլում մրցել են միմյանց դեմ՝ ներկայացնելով հաճախորդի և ապահովագրական ընկերության շահերը։
Բանավոր փուլում ուսանողներին գնահատել են ոլորտի հեղինակավոր և փորձառու իրավաբաններ, համալսարանական դասխոսներ և հաշտարարի գրասենյակի մասնագետներ։
Երևանի պետական համալսարանը ներկայացնող թիմում ընդգրկված էին երրորդ կուրսի ուսանողներ Աննա Գրիգորյանը, Ռոբերտ Սարգսյանը, Արթուր Առաքելյանը և Էլեն Չախոյանը։ Թիմի մարզիչն էր ի.գ.թ., ԵՊՀ քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի ասիստենտ Աշխեն Սողոմոնյանը։
Եզրափակիչ փուլի արդյունքներով հաղթող ճանաչվեց Երևանի պետական համալսարանը ներկայացնող թիմը։
Այս մրցույթը ուսանողների հերթական հնարավորությունն էր՝ ձեռք բերելու ապահովագրական իրավունքի վերաբերյալ նոր գիտելիքներ և հմտություններ։

5. The team representing YSU Faculty of Law wins moot court competition
The team representing YSU Faculty of Law participated in the annual moot court competition on insurance law, organized by the Office of the Financial System Mediator.
The competition, held on April 12-13 of this academic year, featured teams from Yerevan State University, the Russian-Armenian University, the French University in Armenia, and the Educational Complex of Police of Armenia.
The competition consisted of both written and oral phases. During the written phase, the teams presented their claims and responses, while in the oral phase, they competed against each other, representing the interests of the client and the insurance company.
The oral phase was evaluated by esteemed and experienced legal professionals, university professors, and specialists from the Mediator's Office.
The team from Yerevan State University included third-year students Anna Grigoryan, Robert Sargsyan, Arthur Arakelyan, and Elen Chakhoyan. The team's coach was Ashkhen Soghomonyan, Assistant at the Chair of Civil Law, Yerevan State University.
According to the results of the final phase, the team representing Yerevan State University was declared the winner.
This competition provided students with another opportunity to gain new knowledge and skills in insurance law.