5. Ուսումնաճանաչողական այց ՀՀ վարչական դատարան
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի դոցենտ, ի․գ․թ․ Տիգրան Մարկոսյանի նախաձեռնությամբ  ս.թ. ապրիլի 9-ին «Վարչական դատավարությունը Հայաստանի Հանրապետությունում» դասընթացի շրջանակում ուսումնաճանաչողական այց են կատարել ՀՀ վարչական դատարան:
Այցի ընթացքում ուսանողները ներկա են գտնվել դատարանի նախագահ Կ. Զարիկյանի նախագահությամբ անցկացված մի քանի դատական նիստերի՝ գործնականում տեսնելով վարչական գործի նախապատրաստության և դատաքննության ընթացքում իրականացվող դատավարական գործողությունների շրջանակը։
Նիստերից հետո ուսանողները հնարավորություն ունեցան իրենց հարցերը հղելու դատավորին, որը պատասխանեց նրանց հարցերին և փոխանցեց արժեքավոր մասնագիտական խորհուրդներ՝ միտված ապագա իրավաբանների մասնագիտական կայացմանն ու զարգացմանը։
Այցը կարևոր փորձառություն էր ուսանողների համար՝ նպաստելով նրանց տեսական գիտելիքների ամրապնդմանը և վարչական արդարադատության նկատմամբ հետաքրքրության բարձրացմանը։

5. Study visit to Administrative Court of Armenia
Students of the Faculty of Law at Yerevan State University, on the initiative of Associate Professor of the Chair of Civil Procedure, PhD in Law Tigran Markosyan, conducted a study visit to the Administrative Court of the Republic of Armenia on April 9 as part of the course "Administrative Procedure in the Republic of Armenia".
During the visit, the students attended several court hearings presided over by Court Chairperson K. Zarikyan, gaining practical insight into the scope of procedural actions carried out during the preparation and trial stages of administrative cases.
Following the hearings, the students had the opportunity to address questions to the judge, who provided answers and shared valuable professional advice aimed at the development and advancement of future lawyers.
The visit served as an important practical experience for the students, contributing to the reinforcement of their theoretical knowledge and increasing their interest in administrative justice.