Վարչական աջակցություն/գրասենյակային աշխատանքի կազմակերպում.
• Անմիջական ղեկավարի աշխատանքի համար անհրաժեշտ նյութերի պատրաստում, ժամանակացույցի կառավարում և հանդիպումների կազմակերպում։
• Փաստաթղթաշրջանառության ժամանակին և պատշաճ կերպով կազմակերպում․ անհրաժեշտ փաստաթղթերի կազմում, ուղարկում, ընդունում և պահպանում` ինչպես էլեկտրոնային, այնպես էլ թղթային եղանակներով, ստորագրման փաստաթղթերի պատրաստում։
• Թիմային և այլ հանդիպումների արձանագրությունների պատրաստում և պահպանում, համապատասխան շտեմարանների թարմացում և վարում (միջազգային գործընկերներ, անդամակցության քարտեր)։
• Անմիջական ղեկավարի կողմից տրվող այլ հանձնարարականների կատարում։
Միջոցառումների կազմակերպում և համակարգում.
• Զարգացման և նորարարության հետ կապված տարբեր միջոցառումների (կրթություն-աշխատանք տոնավաճառներ, շրջանավարտների ցանց, առաջինկուրսեցիների ընդունելություն և այլն) կազմակերպում և համակարգում:
• Լոգիստիկ աշխատանքների պատշաճ իրականացում և համակարգում։
• Միջոցառումների ներքին և արտաքին շահառուների հետ հաղորդակցության կազմակերպում և/կամ կազմակերպմանն աջակցում։
Ծրագրերի/նախագծերի իրականացմանն աջակցում.
• Զարգացման և նորարարության տարբեր ծրագրերի և նախագծերի պլանավորմանը, համակարգմանը և իրականացմանը աջակցում:
• Տարբեր ստորաբաժանումների հետ համագործակցում՝ ընթացիկ նախագծերի հետ կապված տեղեկատվություն և թարմացումներ հավաքագրելու համար:
• Ըստ անհրաժեշտության՝ ծրագրի ժամանակացույցերի և վերջնաժամկետների ընթացիկ մոնիթորինգ և վերահսկում, թարգմանությունների իրականացում։
Հետազոտություն և վերլուծություն.
• Ոլորտին առնչվող համապատասխան թեմաների, միտումների, նորարարությունների և միջազգային լավագույն փորձի վերաբերյալ տվյալների հավաքագրում և հետազոտությունների իրականացում:
• Ընթացիկ ծրագրերի արդյունավետությունը գնահատելու և բարելավումներ/բարեփոխումներ առաջարկելու հարցում աջակցում։

Office administrative support/organization.
Preparation of necessary materials for the work of the immediate supervisor, schedule management, and organization of meetings.
Timely and proper organization of document circulation, preparation, sending, receiving, and storage of the necessary documents electronically/on paper, and preparation of signature documents.
Preparing and maintaining minutes of team and other meetings, updating and maintaining relevant databases (international partners, membership cards).
Carrying out other instructions given by the immediate supervisor.
Organization and coordination of events.
Organization and coordination of various events related to development and innovation (education-job fairs, alumni network, freshman reception, etc.).
Proper implementation and coordination of logistic works.
Organizing and/or assisting in the organization of communication with internal and external stakeholders of events.
Support the program implementation.
Assistance in the planning, coordination, and implementation of various development and innovation programs.
Collaboration with various departments to gather information and updates related to ongoing projects.
As necessary, ongoing monitoring and control of project schedules and deadlines, and implementation of translations.
Research and analysis.
Collecting data and researching relevant industry topics, trends, innovations, and international best practices.
Assistance in evaluating the effectiveness of current programs and recommending improvements/reforms.