3. ԵՊՀ-ում անցկացվեց ֆուտզալի` տղաների միջբուհական մրցաշարը
ՀՀ ուսանողական մարզական 25-րդ խաղերի շրջանակում ԵՊՀ-ում անցկացվեց ֆուտզալի` տղաների միջբուհական մրցաշարը: ԵՊՀ թիմը եզրափակիչ մրցապայքարում զբաղեցրեց մրցանակային 2-րդ հորիզոնականը:
Եզրափակիչում առաջին և երկրորդ մրցանակային տեղերի համար պայքարում էին ԵՊՀ թիմը և Շիրակի մարզի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները ներկայացնող հավաքականը:
ԵՊՀ թիմի մարզիչ, Ֆիզիկական դաստիարակության ամբիոնի դասախոս Սարիբեկ Մուրադյանը, խոսելով ԵՊՀ թիմի պատրաստվածության և խաղի մասին, նշեց. «ԵՊՀ թիմում տարբեր ֆակուլտետներից ընդգրկված են տարբեր կուրսերի ուսանողներ: Լարված եզրափակիչ ունեցանք. երկու թիմերն էլ բավականին լավ էին պատրաստված: Հավասար պայքար էր ընթանում, սակայն տուգանային հարվածների արդյունքում ԵՊՀ մարզիկները զբաղեցրին երկրորդ հորիզոնականը, ինչը, կարծում եմ, լավ ցուցանիշ է»:
Ֆուտզալի՝ տղաների միջբուհական մրցաշարն անցկացվել է երկու փուլով: Սկզբնական փուլում առաջին չորս տեղեր զբաղեցրած թիմերը դուրս են եկել «Play off» փուլ, որտեղ թիմերը պայքարել են կիսաեզրափակիչում՝ ամփոփելով խաղի վերջնարդյունքն արդեն եզրափակիչում: Մրցապայքարում երրորդ տեղը զբաղեցրել է Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի, չորրորդ տեղը՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հավաքական թիմը:
Նշենք, որ մրցաշարին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների՝ ֆուտզալի հավաքական թիմերը:

3. Inter-University Futsal Tournament for Boys held at YSU
At Yerevan State University, the Inter-University Futsal Tournament for Boys was held as part of the 25th Armenian Student Sports Games. In the tightly contested finals, the YSU team secured the 2nd position.
In the final, the YSU team faced off against the team representing the higher education institutions of Shirak Province for the first and second prize places.
Saribek Muradyan, coach of the YSU team, a lecturer at the Chair of Physical Education and Sports, commented on the team’s preparation and performance: "Our team is composed of students from various years and faculties. The final was highly competitive, with both teams demonstrating strong preparation and skill. It was a closely contested match, and while we ultimately finished in second place due to the outcome of free kicks, I believe this result is a commendable achievement."
The Inter-University Futsal Tournament for Boys was held in two stages. In the first stage, the top four teams advanced to the playoff stage, where they competed in the semi-finals to determine the finalists. In the end, the Armenian State Institute of Physical Culture and Sports secured third place, while the Armenian State University of Economics finished in fourth place.