3. ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհուրդը հայտարարում է մրցույթ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի թափուր պաշտոնի համալրման համար
Նոյեմբեր 18, 2024 | 13:00
ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհուրդը հայտարարում է մրցույթ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի թափուր պաշտոնի համալրման համար
«Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի ընտրության կանոնակարգին» համապատասխան՝ ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհուրդը հայտարարում է բաց մրցույթ՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի թափուր պաշտոնի համալրման համար:
Մրցույթն անցկացվելու է 2024 թ. դեկտեմբերի 25-ին ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում:
Մրցույթին մասնակցելու համար դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետը 2024 թ․ դեկտեմբերի 9 է (ներառյալ)։
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնում կարող է առաջադրվել առնվազն գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան ունեցող անձը:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը.
ա) դիմում՝ ինքնաառաջադրման դեպքում, իսկ Մասնաճյուղի կառուցվածքային ստորաբաժանումների կողմից առաջադրվելու դեպքում՝ ստորաբաժանման որոշումը և հավակնորդի գրավոր համաձայնությունը,
բ) լուսանկար,
գ) ինքնակենսագրական/ռեզյումե,
դ) հավակնորդի բարձրագույն կրթության դիպլոմի և գիտական աստիճանը հավաստող վկայականի պատճենները,
ե) հավակնորդի գործունեության ծրագիրը՝ փակ, կնքված փաթեթով, որը բացվում է դիմումների ընդունման վերջնաժամկետի ավարտից հետո։
«Գ» և «դ» ենթակետերով նախատեսված տեղեկատվությունն անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև էլեկտրոնային եղանակով՝ pdf ձևաչափով։
Դիմումները՝ կից փաստաթղթերով, կարող են առձեռն (աշխատանքային օրերին՝ ժամը 9:15-17:00-ն) ներկայացվել «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հո­գա­բար­ձուների խորհրդի աշխատասենյակ (ք. Երևան, Ալեք Մանուկյան 1, ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 508 սենյակ) կամ դրանք ուղարկել board@ysu.am էլհասցեին:
Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենը պարտավոր է ապահովել մասնաճյուղի կրթական և գիտահետազոտական գործունեության շարունակական զարգացումը, ուսանողներին մատուցվող կրթական ծառայությունների որակի բարձրացումը, նպաստել ԵՊՀ մյուս ֆակուլտետների, ստորաբաժանումների ու մարզի ուսումնական հաստատությունների հետ համագործակցության ապահովմանը, սահմանված կարգով կազմակերպել մասնաճյուղի մարդկային, ֆինանսական և նյութական ռեսուրսների արհեստավարժ կառավարումը, իրականացնել տնօրենի՝ ներքին իրավական ակտերով և պաշտոնի անձնագրով նախատեսված այլ լիազորություններ:

3. YSU Board of Trustees announces competition for vacant position of director of YSU Ijevan Branch
In accordance with the "Regulations for the Selection of the Director of the Yerevan State University Ijevan Branch", the Board of Trustees of YSU announces an open competition for filling the vacant position of director of the YSU Ijevan Branch.
The competition will be held on December 25, 2024, in the YSU Academic Council Session Hall.
The deadline for submitting applications to participate in the competition is December 9, 2024 (inclusive).
Candidates for the position of director of the YSU Ijevan Branch must hold at least the academic degree of Candidate of Sciences.
To participate in the competition, the following documents must be submitted:
a) An application: in the case of self-nomination, or, if nominated by a structural subdivision of the branch, the decision of the subdivision and the written consent of the nominee.
b) A photograph.
c) A curriculum vitae/resume.
d) Copies of the candidate's higher education diploma and certificate confirming their academic degree.
e) A program of activities of the candidate, sealed in a closed envelope, which will be opened after the deadline for receiving applications.
The information under items "c" and "d" must also be submitted electronically in PDF format.
Applications, along with the required documents, can be submitted in person (on working days from 9:15 a.m. to 5:00 p.m.) to the office of the Board of Trustees of YSU (Yerevan, 1 Alex Manoogian, YSU Main Building, Room 508) or sent to the email address: board@ysu.am.
The director of the Ijevan Branch is responsible for ensuring the continuous development of the branch’s educational and scientific activities, improving the quality of educational services provided to students, promoting collaboration with other faculties, units of YSU, and educational institutions in the province, managing the branch's human, financial, and material resources in accordance with the established procedures, and carrying out other duties as outlined in the internal legal acts and job description of the position.