3. Շնորհակալագրի հանձնման արարողություն՝ ի նշան երախտագիտության և բարձր գնահատանքի
ԵՊՀ ֆարմացիայի ինստիտուտում տեղի ունեցավ Ֆարմքիմիայի և ֆարմակոգնոզիայի ամբիոնի դոցենտ, ք.գ.թ. Սամվել Վարդապետյանի գիտակրթական բազմամյա գործունեության արժևորման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, գիտական քարտուղար Մերի Հովհաննիսյանը, ֆարմացիայի ինստիտուտի պրոֆեսորադասախոսական համակազմը, գործընկերներ, ուսանողներ և հրավիրյալ այլ անձինք:
Հ. Հովհաննիսյանը միջոցառման ընթացքում շնորհակալագիր հանձնեց Ֆարմացիայի ինստիտուտի ֆարմքիմիայի և ֆարմակոգնոզիայի ամբիոնի դոցենտ Սամվել Վարդապետյանին՝ նշանավորելով բարձրագույն կրթության և գիտության ոլորտներում նրա գիտամանկավարժական, գիտակրթական բազմամյա գործունեությունը: ԵՊՀ ռեկտորն ընդգծեց Ս. Վարդապետյանի՝ դասավանդման գործընթացում կրթական և գիտական բաղադրիչների համադրման մեծարժեք կարողությունը:
Ֆարմքիմիայի և ֆարմակոգնոզիայի ամբիոնի վարիչ Հայարփի Սիմոնյանը, շնորհավորելով գիտնականին հոբելյանական տարեդարձի առթիվ, ներկայացրեց նրա մանկավարժական, գիտակազմակերպչական բեղուն գործունեությունը:
Վաստակաշատ գիտնականի 70-ամյակի առթիվ կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը շնորհավորանքի խոսքով հանդես եկան գործընկերները՝ հատկորոշելով ինչպես ֆարմացիայի ոլորտում, այնպես էլ սերունդների կրթության և դաստիարակության գործում ունեցած նրա նշանակալի ավանդը:
Ֆարմացիայի ինստիտուտի ուսանողական խորհրդի նախագահ Մերի Ղազարյանը, ուսանողների շորհավորանքի և երախտիքի խոսքը փոխանցելով Սամվել Վարդապետյանին, մաղթեց երկարամյա արգասաբեր գործունեություն և քաջառողջություն:
Հավելենք՝ ք.գ.թ., դոցենտ Սամվել Վարդապետյանը դեղերի որակի անալիտիկային, սորբենտների ստացման արդի մեթոդներին առնչվող գիտահետազոտական աշխատանքների, ինչպես նաև համալսարանում ծավալած գիտամանկավարժական բեղուն գործունեության, երիտասարդ մասնագետների պատրաստման, կրթության որակի բարձրացման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար 2015 թվականին արդեն իսկ պարգևատրվել է ԵՊՀ ոսկե մեդալով:

3. Presenting certificate of appreciation as a token of gratitude
The YSU Institute of Pharmacy hosted a ceremonial event to honor the long-standing academic and educational contributions of Samvel Vardapetyan, PhD in Chemistry, Associate Professor at the Chair of Pharmaceutical Chemistry and Pharmacognosy.
The event was attended by YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan, Academic Secretary Meri Hovhannisyan, the academic staff members of the Institute of Pharmacy, colleagues, students, and other guests.
During the ceremony, Rector Hovhannes Hovhannisyan presented a certificate of appreciation to Associate Professor Samvel Vardapetyan, highlighting his many years of scholarly and pedagogical contributions to higher education and science. The rector emphasized Samvel Vardapetyan's exceptional ability to integrate educational and scientific components within the teaching process.
Chair Head Hayarpi Simonyan congratulated the scholar, highlighting his fruitful contributions to pedagogy, scientific research, and organizational work.
Colleagues also delivered congratulatory speeches during the event held in honor of the distinguished scholar's 70th birthday, underscoring his significant contributions both to the field of pharmacy and to the education and mentoring of generations of students.
Meri Ghazaryan, President of the Student Council of the Institute of Pharmacy, conveyed the students' words of gratitude and respect to Samvel Vardapetyan, wishing him continued fruitful work and robust health.
In 2015, Associate Professor Samvel Vardapetyan was awarded the YSU Gold Medal for his significant contributions to analytical research in drug quality, modern methods for obtaining sorbents, as well as his extensive pedagogical activities at the university, training of young specialists, and efforts to enhance the quality of education.