4. ԵՊՀ որակի ապահովման կենտրոնը կազմակերպում է հանդիպումներ
ԵՊՀ որակի ապահովման կենտրոնը շարունակում է բակալավրի կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման գործընթացի շրջանակներում խորհրդատվությունների անցկացումը: Ս․թ․ հունիսի 14-ին և 15-ին ևս երկու ֆակուլտետի բակալավրի կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման խմբեր հանդիպեցին ՈԱ կենտրենի տնօրեն Ա. Բուդաղյանի հետ, ծանոթացան մշտադիտարկման արդյունքում կազմվող զեկույցի մանրամասներին և ստացան գործընթացին վերաբերող և իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները:
Հանդիպումներին մասնակցեցին Արևելագիտության ֆակուլտետի ներկայացուցիչները։ Ֆակուլտետի բակալավրիատական 3 կրթական ծրագրերում կատարվում է մշտադիտարկում։ Կրթական ծրագրերի ղեկավարներն են՝ Քոչարյան Հայկ, Սոնոյան Արտյոմ, Նաիրա Պողոսյան:
Ֆիզիկայի ինստիտուտում մշտադիտարկվում են 5 կրթական ծրագրեր, որոնց ղեկավարներն են՝ Անահիտ Բալաբեկյան, Ռաֆիկ Հակոբյան, Արմեն Մակարյան, Կարեն Ղամբարյան, Հովհաննես Հարոյան:

The YSU Quality Assurance Center continues to conduct consultations within the framework of the monitoring process of Undergraduate educational programs. On June 14 and 15, 2023, the monitoring groups of the Bachelor's educational programs of two more faculties had a meeting with the director of the QA center A. Budaghyan. They were acquainted with the details of the report prepared as a result of the monitoring and received answers to the questions related to the process.
Representatives of the Faculty of Oriental Studies participated in the meetings. Monitoring is carried out in 3 Undergraduate educational programs of the faculty. Heads of educational programs are Hayk Kocharyan, Artyom Sonoyan, and Naira Poghosyan.
5 educational programs are monitored at the Institute of Physics, the heads of which are: Anahit Balabekyan, Rafik Hakobyan, Armen Makaryan, Karen Ghambaryan, and Hovhannes Haroyan.